Jméno nejlepšího golfisty světa Tigera Woodse je stýále nejždádanějším u firem, které chtějí svou reklamu spojit se sportem. Woods sice kvůli skandálu s mnohonásobnou nevěrou přišel o několik sponzorů, přerušil kariéru a léčí se ze závislosti na sexu, přesto je podle magazínu Forbese je cena 82 milionů dolarů (asi 1,6 miliardy korun).

Nejdražší, a jednoznačně

Čtyřiatřicetiletý Američan ovládl žebříček prestižního časopisu naprosto suverénně. Jeho hodnota je totiž vyšší než hodnota pěti následujících sportovců v pořadí dohromady.

Na druhém místě se umístil fotbalista David Beckham (20 milionů dolarů), následuje první tenista světového žebříčku Roger Federer (16), pilot automobilové série NASCAR Dale Earnhardt mladší (14) a basketbalisté LeBron James (13) a Kobe Bryant (12).

První golfista žebříčku kvůli odchodu několika sponzorů může zapomenout na loňský příjem 105 milionů dolarů, jeho pozice nejlépe vydělávajícího sportovce planety však ohrožena není.

Klubům vládne Manchester United

Nejhodnotnější značkou mezi kluby je anglický fotbalový celek Manchester United, jehož hodnota činí 270 milionů dolarů. Na druhém místě jsou baseballoví New York Yankees (266).

Mezi sportovními událostmi podle Forbesu vede finále NFL v americkém fotbalu Super Bowl s 420 miliony dolarů, před letní olympiádou (230) a fotbalovým mistrovstvím světa (120).