Americký golfista Zach Johnson vyhrál předposlední turnaj série FedEx Cup v Lake Forest. Sedmatřicetiletý rodák z Iowy zahrál ve finále odloženém kvůli dešti 65 úderů a porazil o dvě rány krajana Nicka Watneyho. Třetí skončil Jim Furyk, který ve druhém kole zahrál 59 ran a před finále vedl.

Johnson rozhodl o svém vítězství šesti birdie bez bogey ve finálovém kole. Definitivně se od soupeřů odpoutal po úspěšném zápisu na čtyřparové patnáctce a tříparové šestnácte díky skvělým dlouhým patům. "Jsem dojatý," řekl Johnson po finále.

Titul z BMW Championship byl pro něj jubilejním desátým triumfem v kariéře v jeho desáté sezoně na okruhu PGA. "Je to extrémně těžké a nejsem si jistý, jestli teď dokážu pochopit, jak velký je to úspěch," uvedl Johnson, ze něhož se rázem stal favorit celého play-off.

"Před finále FedEx Cupu musím zapomenout, co se tady stalo a začít znovu od začátku," řekl Johnson, který se v průběžném pořadí posunul na čtvrté místo. Finále pro třicítku nejlepších začne ve čtvrtek v Atlantě a vítěz získá bonus deset milionů dolarů.

Johnsonovo výkon a jeho posun mezi favority má docela kouzelné pozadí. Vítěz z Lake Forest totiž vynechal první turnaj play-off, The Barclays. Z greenů si tehdy odskočil na svatbu svého bratra Gabea, kde měl důležitou roli svědka. "Byl to jejich týden a jejich den. A je to můj bratr," uťal diskuse o neúčasti na turnaji Johnson. Nebýt bratrovy svatby, měl by teď na kontě výraznější bodový zisk.

Do čela se každopádně vrátil první hráč světa Tiger Woods, který s celkovým skóre -9 skončil na BMW Championship na dělené jedenácté příčce. Do finále se mimo jiné nedostali Severní Ir Rory McIlroy, Angličan Lee Westwood nebo Bubba Watson z USA.

BMW Championship v Lake Forest

Par 71: 1. Z. Johnson 268 (64+70+69+65), 2. Watney 270 (67+69+70+64), 3. Furyk (všichni USA) 271 (72+59+69+71), 4. Day (Austr.) 273 (71+66+70+66), Donald (Angl.) 273 (70+70+67+66), Mahan 273 (68+73+65+67), Stricker (oba USA) 273 (66+71+64+72).