Česká golfistka Jessica Kordová načala nový rok skvěle. Na Bahamách vyhrála úvodní turnaj sezony elitního amerického okruhu Ladies PGA a získala tak druhý titul v kariéře.

Na poslední jamce zahrála jeden úder pod par a druhou Američanku Stacy Lewisovou porazila o jednu ránu. Za vítězství inkasovala 195 tisíc dolarů (asi 3,9 milionu korun) a ve světovém žebříčku si polepší ze 40. místa na 26.

Jessica Kordová

Narozena: 27.2. 1993, Bradenton
Státní příslušnost: USA
Výška: 180 cm
Postavení na žebříčku: 24. místo
Úspěchy: vítězka dvou turnajů okruhu LPGA (Australian Open 2012 a Bahamas Classic 2014); 7. místo na US Open 2013

Dcera bývalé české tenisové jedničky Petra Kordy, která hájí barvy USA, klesla v sobotu po třetím kole z prvního na třetí místo. Závěrečný den ale zvládla zahrát sedm úderů pod par hřiště a v soutěži dotované částkou 1,3 milionu dolarů navázala na premiérový titul, který získala před dvěma roky na Australian Open.

"Neuvěřitelné," radovala se Kordová na webu LPGA a na otázku, proč se jí daří v úvodu sezony, odpověděla. "Nevím, možná se víc soustředím na detaily, možná jsem víc uvolněná, ale ať je to cokoli, chtěla bych na to přijít a dělat to častěji."

Dvacetiletá Kordová se výborně vyrovnala s dramatickou koncovkou. Na předposlední jamce zahrála birdie a dotáhla se na Lewisovou, na poslední ji stejným způsobem o jeden úder předstihla. Na osmnáctce přitom hrála od tribuny a proplétala se televizními kabely. Pořadatelé museli některé zvednout, aby mohla úder provést. "Bylo to jako skákání přes švihadlo, bylo to humorné rozptýlení," smála se.

Kordová přiznala, že jak se blížil závěrečný pat, byla nervózní. "Málem jsem nedokázala položit míček na zem a odpálit," citovala její slova agentura AP.

K výhře jí pomohla i nová spolupráce s trenérem švihu, kterým se nedávno stal Grant Price. Vliv slavného synovce Nicka Price si nemůže vynachválit. "On je tak pozitivní a dodává mi hodně sebevědomí. Teprve týden před turnajem jsme začala hrát dřevem a moc mi to nešlo, ale on mi věřil a povzbuzoval mě, což mi pomohlo," řekla Kordová.