Dramatickou koncovku vyvrcholil golfový turnaj Honda Classic a rozhodně nebyla šťastná pro Roryho McIlroye. V rozstřelu zahrál birdie americký golfista Russell Henley a získal tak svůj druhý titul na okruhu PGA Tour. Na Roryho McIlroye zůstalo v Palm Beach Gardens druhé místo, za nimi se poskládali Ryan Palmer a Russell Knox.

Turnaj nedohrál favorizovaný Tiger Woods z USA. První hráč světa odstoupil z finálového kola po třinácti odehraných jamkách kvůli bolesti zad. V tu chvíli byl už bez šance atakovat přední příčky. "Jde o křeče v bedrech, které jsem měl od rána," vysvětlil Woods prostřednictvím svého mluvčího Glenna Greenspana.

Trofej měl na dosah McIlroy. Do posledního dne vstoupil bývalý první hráč světa s náskokem dvou ran a na začátku kola vedení ještě o ránu navýšil. Nakonec ale zahrál 74 úderů, čtyři nad par. "Musel bych mít pořádné štěstí, abych vyhrál, a i tak bych cítil, že si to ani nezasloužím," řekl vítěz dvou majorů McIlroy.

Přitom ještě na osmnácté jamce mohl McIlroy rozhodnout, jenomže patem do eaglu minul. "Najdu si na své hře pozitiva, ale chvilku mi bude trvat, než to překousnu, protože první letošní výhra byla opravdu hodně blízko," řekl McIlroy, který promarnil ve finále náskok stejně jako před měsícem na European Tour v Dubaji.

Henley zahrál nejlepší úder turnaje, birdie na 14. jamce ze 37 stop.

Henley, McIlroy, Palmer a Knox skončili po čtyřech dnech se skóre 272. O vítězi rozhodla hned první dodatečná jamka; na pětiparu zahrál birdie pouze Henley a po loňském triumfu na Havaji si připsal na konto druhý titul na PGA.

"Jsem v šoku, tohle snad ani není možné. Na začátku turnaje jsem na výhru ani nepomyslel, ale doufám, že podobných dnů prožiji v kariéře ještě několik," zářil Henley nadšením. "Nikdy jsem nehrál před tolika fanoušky, bylo to skvělé."

I Henley se ale málem o výhru připravil. Na patnáctce poslal míč do vody a zahrál dvě rány nad par. "Byl jsem příliš nervózní, ale měl i štěstí," řekl.

Palmer, který má na kontě tři výhry na okruhu PGA, skončil už posedmé v kariéře na druhém místě. "Ale smutný z toho rozhodně nejsem," řekl Američan.