Sedm let trvalo Johnu Sendenovi, než na golfové PGA Tour zopakoval turnajové vítězství. Australskému hráči se to povedlo až teď o víkendu, kdy vyhrál turnaj Valspar Championship v Palm Harbor a získal tak svůj druhý titul. Dvaačtyřicetiletý hráč měl skóre sedm úderů pod par a o jednu ránu porazil druhého Kevina Na z USA.

Senden rozhodl o svém vítězství v závěru finálového kola. Na nejtěžších úseku hřiště tzv. Hadí díře zahrál birdie na jamkách 16 a 17 a výhru pečetil parem.

"Tohle je moje největší výhra v kariéře. Raději si ani nezapnu telefon, protože tam budu mít čtyři tisíce vzkazů," smál se Senden s trofejí v ruce. Na okruhu PGA se poprvé radoval z vítězství v roce 2006, kdy ovládl John Deere Classic. "To byl hodně výjimečný triumf, protože byl první, ale tady byli mnohem kvalitnější hráči," dodal.

Do finále vstupoval z prvního místa Američan Robert Garrigus, ale hned na prvních jamkách ztratil pět ran a nakonec obsadil dělené čtvrté místo. V hodně těžkých povětrnostních podmínkách chybovali i další, nedařilo se například Johnu Dalymu, který zahrál neskutečných +19, což je jeho nejhorší výsledek v profesionální kariéře.

Sendenova hra na Hadí díře

Sendenova hra na Hadí díře v Palm Harbor 2014

Senden, který v minulosti skončil na hřišti v Innisbrook dvakrát druhý, inkasoval 1,026 milionu dolarů a kvalifikoval se na Masters. "Na to jsem při hře nemyslel, soustředil jsem se na techniku úderů a vyšlo to," řekl.

K přípravě na Masters má teď Senden spolu s ostatními startujícími golfisty zhruba tři týdny, slavný turnaj začíná na hřišti v Augustě 10. dubna. V loňském roce si na tradičním hřišti zelené sako pro vítěze oblékl Adam Scott po nejtěsnější výhře nad Angelem Cabrerou.