buffalo_carolina_192.jpgDomácí hráči získali náskok v úvodní třetině, když skórovali čtyřikrát z prvních sedmi střel a už po čtrnácti minutách vyhnali z branky Caroliny Cama Warda. "Měli jsme hrozný vstup do utkání a od té doby jsme se vezli," konstatoval útočník Hurricanes Eric Staal, jehož tým prohrál poprvé po pěti zápasech.

Buffalo se výhrou přiblížilo v tabulce Východní konference na rozdíl dvou bodů od poslední osmé postupové pozice do play off, kterou okupuje Philadelphia. "Musíme vydržet a potvrdit vítězství i v dalším zápase," řekl brankář Ryan Miller k pátečnímu duelu s Torontem. "Dáme si rychlé jídlo, nasedneme do autobusu a už se musíme chystat na Toronto."

Olesz vstřelil úvodní gól proti Rangers

O pouhý jeden bod méně než Buffalo má v tabulce Washington, který porazil 4:1 Atlantu, a také Florida. Panteři v pátek zdolali New York Rangers 3:2 a prodloužili svou vítěznou sérii na šest zápasů. Úvodní branku vstřelil český útočník Rostislav Olesz, brankář Tomáš Vokoun přispěl k úspěchu Panthers 32 zákroky.

Rangers prohráli v základní hrací době poprvé po třinácti zápasech, naposledy vyšli bodově naprázdno 7. února po prohře 1:4 s Atlantou. Během úspěšné série porazili i Floridu - koncem února zvítězili na domácím ledě 5:0. Tentokrát však na Pantery nestačili. "V New Yorku jsme hráli hrozně, Rangers nás tam jasně přejeli. Ale naštěstí jsme se našli a dneska jsme jim to mohli vrátit," radoval se útočník Olli Jokinen, který v 48. minutě využil přesilovou hru a vstřelil vítězný třetí gól.

Panteři tak dál živí naději, že poprvé po šesti letech znovu proklouznou do vyřazovacích bojů. Florida šestou výhrou vytvořila třetí nejdelší vítěznou šňůru v historii klubu.

San Jose vyhrálo pojedenácté za sebou

San Jose porazilo St. Louis 4:1 a vyhrálo pojedenácté za sebou. O další vylepšení klubového rekordu se zasloužil i Milan Michálek, jenž po 70 sekundách hry otevřel skóre utkání a poté si připsal ještě asistenci.

Žraloci rozhodli zápas už v první třetině, během níž nastříleli všechny čtyři góly. "Vlítli jsme na ně, dali gól hned při prvním střídání a to určilo ráz celého zápasu," pochvaloval si útočník Jeremy Roenick. "V začátcích zápasů je naše síla a musíme ji využívat. Protože když se dostaneme do vedení, je těžké nás porazit," dodal Roenick.

Výsledky pátečních zápasů

Washington - Atlanta 4:1, Columbus - Chicago 3:6, San Jose - St. Louis 4:1, Florida - New York Rangers 3:2, Buffalo - Carolina 7:1.