Jágr se díky přesilovkové trefě z 36. minuty na 4:0 radoval ze svého prvního gólu v ročníku, kterého dosáhl po kombinaci s krajanem Jakubem Klepišem. Hvězda Omsku si připsala ještě asistenci při gólu Alexandra Svitova.

Jaromír Jágr v zápase Avangardu Omsk. Duel nenabídl jen sledovanou Jágrovu premiéru v Omsku, kde odehrál soutěžní zápas poprvé od svého působení při výluce v NHL v roce 2005, ale i souboj velké české kolonie.

Zatímco Jágr, Klepiš a Pavel Rosa slavili vysokou výhru, v dresu Metallurgu zpytovala svědomí i čtveřice Jan Marek, Jaroslav Kudrna, Tomáš Rolinek a Karel Pilař.

Omsk si po porážkách v Kazani a Nižněkamsku a nedělní výhře v Togliatti připsal podruhé tříbodový zisk a v pátek přivítá doma úřadujícího ruského mistra Ufu.

Vstup do utkání sibiřskému klubu vyšel. Hned jakmile nahradil elitní české útočné trio Jágr, Klepiš, Rosa druhý útok, radovala se vyprodaná aréna z vedení. Zpoza branky překonal Mezina po 86 sekundách hry Svitov. Následoval nápor Metallurgu, který se ale neprosadil ani v 107 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem.

Druhé dějství ovládl Omsk. Pestunov a Malyšev zvýšili už na 3:0, v 33. minutě unikal Jágr, ale gólmana Proskurjakova, jenž po třetím gólu nahradil Mezina, ještě nepřekonal.

Nejproduktivnější Evropan historie NHL, který předtím předvedl v utkání několik pěkných individuálních průniků, se dočkal při vyloučení krajana Pilaře. Po Klepišově přihrávce z levého kruhu pro vhazování zamířil těsně před koncem přesilovky přesně k pravé tyči.

Jágr, který měl dosud na kontě z předešlých tří zápasů jen jednu asistenci, si připsal další kanadský bod v 47. minutě. Po jeho a Popově akci se podruhé v utkání trefil Svitov.

Úspěšnou domácí premiéru slavil i americký gólman John Grahame a připsal si své první čisté konto v KHL. I díky tomu, že gól Magnitogorsku nebyl kvůli Rolinkově postavení v brankovišti uznán.

KHL - 4. kolo: Omsk - Magnitogorsk 6:0 (Jágr 1+1, Klepiš 0+1).