Zdá se to až neuvěřitelné. Osmý zápas, osmá výhra. Sešívaná squadra vyhrála zatím všechna svoje utkání. Souboj dvou týmů, které se v září potkaly s fantastickou formou dopadl lépe pro domácí.

Roman Červenka v souboji se Stanislavem Hudcem před brankou Romana Málka. Slávisté tak zvýšili svůj náskok v čele tabulky na čtyři body. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel kanonýr David Hruška. Lasselsberger sice v metropoli dvakrát vedl, ale nakonec si připsal druhou porážku v ročníku.

Speciální misi pro toto utkání měl ke splnění Marek Tomica. Jeho úkol byl uhlídat největší hvězdu soupeře - Martina Straku. A defenzivní útočník se s tím popral skvěle. Straka, jenž má za sebou několik sezón v NHL se téměř do ničeho nedostal.

"Myslím, že největší podíl na vítězství má podíl právě Marek. On Straku úlně vygumoval z ledu. Odvedl výbornou práci pro celý mančaft," pochválil svého spoluhráče David Hruška, který se rozhodně také nemá za co stydět.

Plzni dal dva góly a mohl přidat i třetí zásah, jenže o ten ho připravil spoluhráč Vondrka, který byl puku o krok blíže. Na svého spoluhráče se ale nezlobil.

"Alespoň jsem ušetřil svačinku pro spoluhráče a ten gól si zaplatí do klubové kasy Michal, ostatně teď, když se daří, tam máme peněz dost," usmíval se střelec dne.

Jiří Kalous (Slavia): "Utkání nabídlo všem fanouškům vynikající hokej, hodně se bruslilo, bylo hodně kontaktu a šancí.

Jsme samozřejmě velmi rádi, že se nám podařilo Plzeň zdolat, ale zápas byl naprosto vyrovnaný. Jediný rozdíl byl v tom, že my jsme z šancí, které si vytvářela i Plzeň, o dvě navíc proměnili."

Pavel Hynek (Plzeň): "Odehráli jsme výbornou první třetinu a je jen škoda, že jsme si vždycky nedokázali pohlídat vedení. Za stavu 1:0 jsme hned inkasovali v oslabení, potom jsme si měli pohlídat vedení 2:1.

Od stavu 3:2 pro Slavii jsme měli ještě dvě, tři dobré šance, ale pak už si to Slavia pohlídala. Utkání mělo výbornou kvalitu. Rozdíl byl ve vhazovaní, ten poměr úspěšnosti byl snad osmdesát - dvacet pro Slavii, to se musí projevit. Pak se musí o puky bojovat."

Litvínov nevyhrál ve Vítkovicích dvanáct roků

Hokejisté Litvínova ani po dvanácti letech nedosáhli v Ostravě na vítězství a po porážce 1:6 už šestadvacet zápasů čekají na výhru na ledě Vítkovic. Domácí rozhodli zápas ostrým startem, už druhá branka Klimka ze šesté minuty byla vítězná.

Severočechům se sice podařilo v polovině utkání snížit na rozdíl jedné branky, ale domácí na to odpověděli dalšími čtyřmi trefami. Dvakrát skóroval Šimíček, tři asistence si připsal Ujčík.

Kamil Konečný (Vítkovice): "Musíme být spokojeni s výsledkem. Litvínov je svým ofenzivním pojetím nebezpečný za každého stavu a i za stavu 4:1 nebylo nic rozhodnuto. S výkonem jsme spokojeni hlavně v první polovině.

Pak byly fáze, kdy taktická kázeň a nasazení nebyly na stoprocentní úrovni, ale to se dá omluvit. Dost velký problém je, že někteří takzvaní střelci se nemůžou chytit. I když je výsledek jednoznačný, řadu dalších příležitostí jsme nevyužili."

Petr Rosol (Litvínov): "Propásli jsme začátek. V šesté minutě jsme Vítkovice pustili do dvoubrankového vedení a to je obrovský přepych, protože Vítkovice mají letos výborné mužstvo.

Pak jsme se zvedli a do 50. minuty nehráli až tak špatně. Bohužel čtvrtým gólem se to všechno sesypalo. Před prvním gólem byl Franěk trefený do masky, ale to je na posouzení rozhodčího. Když to nepískl, hráči neměli přestat hrát."

Zlín vyhrál doma i počtvrté, odneslo to Kladno

Hokejisté Zlína porazili na domácím ledě tým Kladna a počtvrté na domácím ledě vyhráli. Tým Zdeňka Venery prohrával v polovině utkání 0:2, nicméně dokázala otočit nepříznivý vývoj zápasu na svou stranu a vyhráli 4:2.

Rostislav Vlach (Zlín): "Utkání jsme začali herně dobře, ale nedokázali jsme využít šance a inkasovali jsme dva góly. V polovině utkání nás dostala zpět do hry pětiminutová přesilovka. Rozhodujícím momentem zápasu byl čtvrtý gól z hole Andreje Kollára.

Kladno bylo nebezpečným soupeřem až do posledních minut. Jsme rádi, že jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj duelu. Co se týká rozsahu zranění u obránce Noska, má tržné rány na nose a po střetu je dost otřesený."

Petr Kasík (Kladno): "Zápas jsme měli dobře rozehraný. Domácí se postavili na nohy pětiminutovou přesilovkou a závěr utkání jsme již nezvládli. Zákrok Diviše jsem neviděl, proto se k němu nemohu vyjádřit."

Liberec potřetí za sebou prohrál, nepomohl mu ani návrat Hniličky

Hokejisté Karlových Varů porazili Liberec 5:2 a v domácím prostředí tak uspěli po předešlých dvou porážkách. Hosté prohráli potřetí za sebou a k bodovému zisku jim nepomohl ani návrat brankářské jedničky Milana Hniličky do sestavy.

Mikuláš Antoník (Karlovy Vary): "Důležité bylo, že jsme v dlouhé čtyřminutové přesilovce dali dva góly. Pak jsme měli trochu hluchý úsek ve druhé třetině, soupeř snížil na 2:1, ale strašně důležitý byl gól na 3:1.

V závěru jsme využili chyb soupeře. Jsme rádi, že se nám podařilo vstřelit pět gólů."

Vladimír Čermák (Liberec): "V první třetině jsme po chybách v oslabení dvakrát inkasovali, a když jsme se dostávali zpět do zápasu, snížením na 2:1, brzy jsme dostali třetí gól.

Od té doby Karlovy Vary hru kontrolovaly a přidaly další branky. Nám se výsledek sice podařilo trochu zkorigovat, ale domácí byli lepší."

Stavjaňa odchází po šesté porážce za sebou z Třince

Hokejisté Českých Budějovic porazili Třinec 6:2 a připravili tak svému soupeři šestou porážku za sebou. Jihočeši o svém úspěchu, po kterém kouč Ocelářů Antonín Stavjaňa oznámil úmysl opustit svůj post, rozhodli ve druhé třetině, ve které vstřelili čtyři branky.

Ernest Bokroš (České Budějovice): "První třetina potvrdila, že stále hrajeme pod psychickým tlakem. Dosud k nám přijížděly týmy, které naopak byly v pohodě, ale dnes byl rozdíl v tom, že třinečtí se také vyrovnávali s nervozitou.

Ve druhé třetině nám pomohly dvě proměněné přesilovky a konečně se k nám přiklonilo sportovní štěstí při třetím gólu po akci Veselého.

Přál jsem si udržet vedení 4:0 až do závěru a mrzelo mě, že jsme inkasovali dva góly po hrubých chybách. Vítězství snad přesto pomůže hráčům vyčistit hlavy a proti Spartě bychom mohli nastoupit víc v klidu."

Antonín Stavjaňa (Třinec): "Kluci si byli vědomi, že zápas je zřejmě zlomový. Vsadili jsme na nejzkušenější hráče a věřili, že to zvládnou lépe než ti mladší.

Proto jsme poslali do hry jen tři pětky. První třetinu jsme odehráli dobře se zajištěnou obranou, ale po dvou inkasovaných gólech bylo vidět, že na mužstvo opět padla deka.

Nedá se říci, že bychom zbytek zápasu odflákli, ale z přílišného chtění jsme nedokázali proměňovat šance. Po utkání jsem se dohodl s generálním manažerem, že u mužstva končím."

Mladá Boleslav vyhrála podruhé v řadě, Znojmo nevyhrálo poápáté

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Znojmo 2:0 a nevydařeném vstupu si připsali druhou výhru za sebou. O premiérový tříbodový zisk nováčka před domácím publikem se zasloužili Václav Kočí a Richard Král, brankář Jan Chábera udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Leo Gudas (Mladá Boleslav): "Sehráli jsme dobře první třetinu, od druhé nás Znojmo přehrávalo. Dostávali jsme se těžko do šancí. Oproti například zápasu s Kladnem, které jsme také přestříleli. Dnes jsme získali velmi cenné tři body."

Radim Rulík (Znojmo): "Soupeře jsme přestříleli, měli jsme asi 45 střel, z toho asi patnáct jich šlo mimo bránu, ale nepřetlačili jsme ho. Boleslav nás naopak přehrála v přesilových hrách, které má dobře sehrané. Mužstvo nezklamalo nasazením, ale pokud nevstřelíte branku, nemůžete vyhrát."

O2 extraliga - 8. kolo:

Slavia Praha - Lasselsberger Plzeň 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. D. Hruška (Kadlec, Červenka), 14. D. Hruška (Beránek), 30. Vondrka (D. Hruška, Beránek), 44. Micka (Doležal) - 2. Vampola (Důras), 12. Vlasák (Fabuš, Benák). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7898.

Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Martinka, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Sklenář, P. Jelínek, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Plzeň: Málek - Benák, Smrek, Čakajík, S. Hudec, Dresler, Pácal, Cartelli, Zápotočný - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Vampola, Kracík - Šindel, Kubalík, Matějovský - Kubica, Jan Kovář, Adamský. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Vítkovice Steel - Litvínov 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. R. Hruška (Krstev), 6. Klimek (Roman, Korhoň), 34. Svačina (Ujčík, Šimíček), 52. Burger (Petrovický), 52. Šimíček (Ujčík, Trnka), 57. Šimíček (Ujčík) - 29. Branda (Lukeš). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 4591.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Stehlík, Krstev, Trnka, Kuboš, M. Barinka - Treille (41. Kvapil), R. Hruška, Krenželok - Petrovický, Burger, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Korhoň, Roman, Klimek. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.

Litvínov: Franěk - Walter, Šlégr, Kroupa, Švarný, Vobořil, Kubát, Punčochář, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Lukeš - Černý, V. Hübl, Jenáček - Jánský, Branda, Trávníček - Mach, Rindoš, Bahenský. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.

RI Okna Zlín - Geus Okna Kladno 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. Hamrlík (Leška), 38. Kučný (F. Čech), 42. Balaštík (Leška, Köhler), 53. Kollár - 14. Tenkrát (Frolík, Tomajko), 26. Patera (Hájek). Rozhodčí: R. Svoboda - Guth, Křivský. Vyloučení: 7:7, navíc Diviš (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3964.

Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Linhart, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Matějka, Kollár, Rachůnek - Kubiš, F. Čech, Záhorovský - M. Pšurný, Roman Vlach, Mokrejš. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.

Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Hořava, Srdínko, Trončinský - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Frolík, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.

Mountfield České Budějovice - Oceláři Třinec 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 21. Vak (Veselý), 23. Kotrla (Vydarený, Gulaš), 29. Vak (Veselý), 38. Duda, 48. Huml (Kůrka), 53. Huml (Toman) - 49. D. Květoň (Martynek, Seman), 51. Melichárek (Výtisk). Rozhodčí: Hodek - Pouzar, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Vojtek (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4883.

České Budějovice: Turek - Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Vak, Veselý - Duda, Huml, Kůrka - Hřebejk, Šimánek, Kotrla - Kuchejda, Mertl, L. Květoň - Gulaš. Trenéři: Bokroš a Tlačil.

Třinec: Vojtek (29. Čechmánek) - Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Gureň - Kanko, D. Moravec, Melichárek - Peterek, D. Květoň, Martinek - Kováčik, Polanský, Balej. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.

Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Košťál (Kumstát, Jiří Hanzlík), 11. Bílek (Skladaný, Hluchý), 38. Kumstát (Jiří Hanzlík), 48. Zaťovič (Dej, Zucker), 49. Dobroň (Milan Procházka) - 36. V. Nedorost (Podkonický), 50. Vantuch (Kašpařík). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3360.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Jiří Hanzlík, Dobroň, Mudroch, Duben, Grof, Prošek, K. Černý - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Dej, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

Liberec: Hnilička - Harant, Modrý, J. Moravec, Jiruš, Žabka, Zíb, Hunkes, Derner - Bartovič, Kašpařík, Šachl - V. Nedorost, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Blatný - Vantuch, Rapáč, Špaček. Trenéři: Gregor, Čermák a Kapoun.

BK Mladá Boleslav - Znojemští Orli 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Kočí (Marušák, Nouza), 40. Král (Tomas). Rozhodčí: Levonen (Fin.), Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6, navíc Čachotský (Znojmo) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3860.

Mladá Boleslav: Chábera - Marušák, Kočí, Mocek, Holub, Brňák, Jindra, Schnabel, Bauer - Nouza, Král, Handlovský - Kubeš, Benda, Tomas - R. Pšurný, M. Čech, P. Barinka - Boháč, Sýkora, Eiselt. Trenéři: Šejba a Gudas.

Znojmo: Trvaj - Švrček, Bičánek, Štach, Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Kotaška, Rýgl - M. Růžička, Meidl, Demel - Kucharczyk, Haman, Plášek - Erat, R. Procházka, Selingr - Čachotský, Beroun. Trenéři: Rulík a Baďouček.