Hokejisté Zlína zvítězili v předehrávce 30. kola na ledě dvanáctého Litvínova 4:2 a posunuli se na třetí místo o skóre před Plzeň. Dvěma góly se o to postaral útočník Pavel Kubiš, který ve 32. minutě hned po 12 vteřinách reagoval na vyrovnání Benziny na 1:1 a v úvodu závěrečného dějství zvýšil i na 3:1.

Litvínov měl hned po 71 vteřinách možnost přesilové hry po Lučkově vyloučení, ale po chybě Viktora Hübla mohl inkasovat, Balaštík při sólu však minul branku. Hübl předtím hned po ztrátě puku ještě zlínského kanonýra fauloval a hosté přesilovku zužitkovali. Ještě předtím zahrozil v oslabení Lukeš, ale v páté minutě tečoval Hamrlíkovu přihrávku za Fraňkova záda Balaštík, který si tak připsal jubilejní 200. gól v nejvyšší soutěži.

Hosté byli při chuti. Vzápětí těsně minul Nosek, Fraňka vyzkoušel i Köhler. Na druhé straně si připsal střelecký pokus Hübl, který v minulých dvou zápasech vstřelil šest branek. Zlínu se pak zranil po nepříjemném nárazu do mantinelu Bořuta a to už také nehrál elitní Hamrlík. Litvínov se ubránil při Trávníčkově trestu a v 15. minutě se dostal sám před Sedláčka Jenáček, ale mezi betony místo nenašel.

V úvodu druhého dějství šli pykat postupně Míka a Lučka, takže Litvínov hrál 96 vteřin v pěti proti třem, ale Zlín se ubránil a po návratu z trestné lavice mohl zvýšit domácími zapomenutý Lučka, ale Franěk mu blafák do bekhendu chytil. Pak se dvakrát bránil v oslabení Litvínov a přesně s koncem Kubátova trestu navíc vyrovnal.

Po Kroupově tvrdé ráně dorážel úspěšně Lukeš. Jenže hned za 12 sekund se probil před litvínovskou branku Kubiš a vrátil Zlínu vedení. Hosté pak mohli při zmatcích Severočechů v obraně náskok zvýšit, v závěru druhé třetiny zkoušel na druhé straně prostřelit Sedláčka Hübl.

Náskok PSG pojistil v 43. minutě Kubiš, který napřáhl za levým kruhem pro vhazování a trefil se přesně k levé tyči Fraňkovy branky. Poslední možnost zdramatizovat utkání měl Kubinčák, jenž minul. V 49. minutě skóroval za hosty ještě Köhler a bylo definitivně rozhodnuto. Následně Zlín nevyužil 43 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem. V 57. minutě už je korigoval stav v početní výhodě Pilař.

Bartovič rozhodl o výhře Liberce v oslabení

Hokejisté Liberce porazili Pardubice 2:1. Zápas rozhodl slovenský útočník Milan Bartovič gólem v oslabení deset vteřin před koncem. Východočeši tak nenavázali na předešlé čtyři výhry na stadionech soupeřů.

Oba celky se v Tipsport aréně představily bez řady hráčů základní sestavy. Nehráli ani kapitáni Nedvěd a Koukal a absence zkušených hráčů byla na hře od počátku znát. Do první gólové šance se dostal až ve 4. minutě v početní výhodě Podkonický. Centr první formace Tygrů však z dobré pozice nemířil přesně. Při pardubické přesilovce poté zahrozil Blatný. V jedné z mála šancí hostí se ve 13. minutě zjevil Pineault.

Severočeši byli i nadále aktivnější a brankář Růžička měl mnohem více práce než jeho protějšek Pinc.

Ve 30. minutě se domácí dočkali. V přesilové hře vybruslil zpoza branky Plodek a bekhendovou střelou překonal Růžičku. Pardubice, které do té doby v ofenzivě nic moc nepředvedly, ale rychle odpověděly. O 68 vteřin později tečoval Divíšek Buchteleho střelu a vyrovnal. Krátkodobé vzepětí hostů potvrdil i Somík, jenž šanci však Pinc zlikvidoval.

Východočechy ve třetí části probudily početní výhody, díky kterým získali více ze hry. V polovině třetí třetiny se domácí opět začali více prosazovat i v útočném pásmu.

Závěr normální hrací doby poznamenal faul Plodka, který narazil na mantinel Buchteleho. Liberecký útočník dostal trest ve hře a oslabil svůj tým na pět minut. Pardubický útočník opustil ledovou plochu na nosítkách.

Přesilovka však hostům k výhře nepomohla, naopak deset vteřin před koncem normální hrací doby projel hřištěm Bartovič a rozhodl o výhře domácích. Liberec bodoval popáté za sebou.

Hokejová extraliga - 30. kolo:

HC Benzina Litvínov - PSG Zlín 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Lukeš (Kroupa), 57. K. Pilař (Stříteský) - 5. Balaštík (Hamrlík, Leška), 32. Kubiš (Sivák), 43. Kubiš, 49. Köhler (Kučný)
Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bádal, Pouzar
Vyloučení: 7:7
Využití: 1:1
Diváci: 3814

Bílí Tygři Liberec - HC Eaton Pardubice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Plodek (Klimenta, Víšek), 60. Bartovič (Podkonický) - 31. Divíšek (Buchtele)
Rozhodčí: R. Svoboda, Souček - D. Jelínek, Pešek
Vyloučení: 3:5, navíc Plodek (Liberec) 5 min. a do konce utkání