Sparťané rozhodli o své výhře již v první třetině, ve které si vypracovali tříbrankové vedení. Na nejvyšší počtu vstřelených branek v sezoně se dvěma góly podíleli Michal Broš a Petr Ton. Sparta i díky nim postoupila na osmé místo tabulky.

Michal Broš se spolu se třemi spoluhráči vrátila z marodky a právě byl to právě on, kdo zadělal na úspěch Holešovických, když otevřel skóre už po 22 sekundách hry. Domácím se v první třetině dařilo, a tak si vypracovali tříbrankový náskok. Zbytek utkání už Sparta v klidu kontrolovala.

Druhý pražský klub naopak padl v Kladně. Domácí nad Slavií díky Kallově gólu z 15. minuty vedli, jenže ještě do přestávky stačil srovnat veterán Beránek.

I další branky se dočkali sešívaní. Ve 44. minutě vystřelil naději na tři body pro hosty bek Doležal, avšak ani Slavia náskok neudržela. Za dvě minuty totiž znovu srovnal kladenský Kuchler. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů. Po nich se z výhry radovali Kladenští zásluhou branky Stielera.

Sýkora je v klubu

54. členem Klubu hokejových střelců deníku Sport se stal v zápase proti Plzni pardubický útočník Petr Sýkora. Ten na západě Čech v polovině utkání vyrovnával stav na 1:1.

Nerozhodný výsledek měl duel i po šedesáti minutách hry, a tak musel bonusový bod vystřelit domácím až v prodloužení Martin Adamský, jehož tým zvítězil 3:2.

"Soupeř hrál na brejky a po našich chybách přidal také druhý gól. Klíčovým momentem utkání byly přesilovky pět na tři. Nechválil bych nás za jejich proměnění, ale vyzdvihl bych spíše defenzivu. Protože v našem oslabení jsme soupeře nepustili do šance," byl nakonec spokojený domácí kouč Marian Jelínek.

Zlínští se dočkali, Liberec vyhrál počtvrté za sebou

Až třetí pokus potřebovali zlínští hokejisté k tomu, aby letos v lize zdolali Třinec. Vedoucí celek ligy vyhrál na ledě Ocelářů 3:2 na nájezdy. Domácím se sice v průběhu podařilo nepříznivý stav dvakrát vyrovnat, ale při samostatných nájezdech byl jediným úspěšným střelcem Martin Hamrlík.

Čtvrtým skalpem za sebou se mohou chlubit hokejisté Liberce, kteří doma porazili 3:1 mistra z Karlových Varů, dobře si vedly i Vítkovice. Ty porazily Litvínov na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech a zůstávají v tabulce na třetí příčce.

32. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Bonk (Seman, Peterek), 51. D. Květoň (Peterek, Martynek) - 33. Kubiš (Roman Vlach, Švrček), 50. Balaštík (Leška, F. Čech), rozhodující sam. nájezd Hamrlík. Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8, navíc Kanko (Třinec) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 2949.

HC Plzeň 1929 - HC Eaton Pardubice 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Vostřák (Straka, Vlasák), 45. Benda (Modrý, Straka), 63. Adamský (Modrý, Vampola) - 29. P. Sýkora (Kočí, Pivko), 35. Zohorna. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 7862.

HC Benzina Litvínov - HC Vítkovice Steel 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Trávníček (J. Černý, Vopat), 24. V. Hübl (Švarný, Jenáček) - 29. R. Hruška (Ujčík, Kvapil), 56. Burger (Klimek, Hubáček), rozhodující sam. nájezd Ujčík. Rozhodčí: Homola, Kubeš - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:4, navíc Hubáček (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4005.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 7:4 (3:0, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Broš, 7. Broš (Koreis), 13. Langhammer (Netík, Vykoukal), 31. Ton (Jan Hanzlík), 36. Netík (Broš, Koreis), 54. Gulaši (Vykoukal, Ton), 59. Ton (Langhammer, Hromas) - 35. Fabuš (Macho, Kracík), 38. Macho (Fabuš, Lehikoinen), 51. Bahenský (Šterbák, Pabiška), 55. Boháč (Nouza, Žabka). Rozhodčí: Hribik, Souček - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 5:8, navíc Koreis - Bahenský oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5516.

HC Geus Okna Kladno - HC Slavia Praha 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Kalla (Frolík), 46. Kuchler (Eberle), rozhodující sam. nájezd Stieler - 20. Beránek, 44. Doležal (Sloboda, P. Jelínek). Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Rozlílek, Kreuzer. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 2153.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Klimenta (Dušek, Jareš), 36. Matějovský (Podkonický), 47. Hunkes (Bartovič, Podkonický) - 35. Pletka (Melenovský, Kristek). Rozhodčí: Polák, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 5030.

Čtvrteční výsledek:
HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Brabenec. Rozhodčí: Hodek, Minář - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 9:9. Diváci: 2628.