Winter Classic, to je novoroční show, kterou National Hockey League servíruje svým fanouškům pod širým nebem. Tentokrát v Bostonu.
Hrálo se na baseballovém stadionu, duel navštívilo 38 112 diváků a domácí Bruins porazili hostující Philadelphii Flyers v prodloužení 2:1. Rozhodující branku vstřelil Němec Sturm.
Na ledě ale byli i dva Češi: vedle Sobotky se v domácím dresu představil i olympionik Krejčí, který se blýskl přihrávkou na Recchiho gól na 1:1.
Utkání zpestřila i bitka mezi Danielem Carcillem a Shawnem Thorntonem. Podívejte se na ni:

Atlanta bez Pavelce prohospodařila tříbrankové vedení  v Buffalu

Hokejisté Atlanty promarnili v novoročním utkání NHL na ledě Buffala tříbrankový náskok a prohráli 3:4 v prodloužení. Hostující Thrashers, kteří do zápasu nastoupili bez brankáře Ondřeje Pavelce, si slibné vedení vypracovali v rozmezí 30. až 37. minuty. Domácí Sabres ale jejich rychlé zásahy nezlomily a zejména zásluhou Jochena Hechta, autora dvou branek a jedné asistence, srovnali skóre. V následném prodloužení pak o výhře Buffale rozhodl Derek Roy.
Boston - Philadelphia 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 58. Recchi (Morris, Krejčí), 62. Sturm (Bergeron, Chára) - 25. Syvret (Hartnell, Carter). Rozhodčí: Fraser, Rooney - Seitz, Murphy. Vyloučení: 3:4, navíc S. Thornton - Carcillo oba 5 min. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:25. Diváci: 38.112.

Buffalo - Atlanta 4:3 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 38. a 45. Hecht, 43. Connolly, 65. D. Roy - 30. Kovalčuk, 32. E. Kane, 37. Little. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.690.