Český hokejový útočník Aleš Kotalík ukončil v NHL své střelecké trápení a po 21 zápasech dal znovu gól, jímž přispěl k výhře New Yorku Rangers nad Bostonem 3:2. Kotalík, jenž se naposledy trefil 5. listopadu loňského roku, otevřel skóre zápasu, když v 10. minutě využil ranou z voleje přesilovou hru.

V druhé třetině Rangers přidali druhý gól a dvoubrankový náskok hájili až do 55. minuty, kdy po asistenci Davida Krejčího snížil Matt Hunwick. Za dalších 86 sekund pak dokonce vyrovnal Blake Wheeler. Minutu a půl před koncem třetí třetiny však rozhodl o vítězství domácích Chris Higgins.

V druhém pondělním utkání skončila vítězná série San Jose Sharks, kteří vyhráli předchozích osm zápasů. V duelu s Los Angeles ale Žraloci totálně vyhořeli a prohráli na domácím ledě vysoko 2:6.

Výsledky NHL:

San Jose - Los Angeles 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)
Branky: 44. Murray, 54. Marleau - 16. Handzuš, 19. Möller, 20. Kopitar, 37. Smyth, 37. Simmonds, 41. Parse. Střely na branku: 47:20. Diváci: 17.562.

NY Rangers - Boston 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 10. Kotalík, 28. Christensen, 59. Higgins - 55. Hunwick (Krejčí), 56. Wheeler. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.200.