Start hráčů z NHL v Soči není jistý, přestože hokejový turnaj s nejsilnějšími reprezentačními výběry se stal od her v Naganu 1998, kdy zámořská soutěž uvolnila hráče poprvé, ozdobou celé olympiády. "Není důležité pouze pro olympiádu mít tam hráče NHL, je rovněž důležité pro NHL, aby její hvězdy zářily na olympijských hrách," prohlásil Rogge v rozhovoru s kanadskými novináři.

Šéf MOV míní, že finále olympijského turnaje poutá stejnou pozornost jako závěrečné boje o Stanleyův pohár. "Když se podíváte na divácký zájem o finále olympiády, tak se vyrovná finále Stanley Cupu. A to je dobrá propagace pro hokej v Severní Americe," uvedl Rogge.

Z Bettmanových vyjádření je znát velká opatrnost a jak se zdá, zatím se spíše přiklání k myšlence hráče na olympiádu již dále neuvolňovat. "Musíme to velmi dobře zvážit ze vše stran a říct si, zda to za to stojí. Pro každý obchod, pro každou soutěž je obtížné na dva týdny zavřít, ztratit tak pozornost diváků a vůbec vše, co z toho vyplývá," řekl Bettman k nutnosti přerušit základní část NHL.

Jeho souhlasu příliš nenahrává ani odlišné časové pásmo. V Soči je o osm hodin více než na východě USA, což může mít dopad na sledovanost televizních přenosů. "Když jste v Salt Lake City (OH 2002) a tedy v časových pásmech Severní Ameriky, všechno ohledně zastřešení akce médii funguje dobře. Stejně tak tomu bude i ve Vancouveru. Ale když jste o půl zeměkoule někde jinde, už si kladete otázku, jak to bude vypadat tam," řekl již dříve Bettman.

Několik hokejistů se již dopředu bouří a Bettmanovi vzkázali, že na olympiádě budou hrát, ať bude jeho rozhodnutí jakékoliv. Ruská superhvězda Alexandr Ovečkin se nechal slyšet, že bude svou vlast reprezentovat, ať se to bude NHL a jeho klubu Washingtonu Capitals líbit, nebo ne. "Nevzdali jsme naději, že se podaří najít správné řešení, aby nehrál v Soči pouze Ovečkin, jak to slíbil, ale také všechny ostatní hvězdy," prohlásil Rogge.

Související