Hokejisty Mladé Boleslavi už v extralize nepovede trenér Vladimír Čermák. Klub dnes oznámil na svém webu, že s koučem ukončil spolupráci. V úterním utkání proti Litvínovu mužstvo dočasně povede dosavadní sportovní manažer Luděk Bukač mladší.

"Vedení nebylo spokojeno s výsledky týmu od Vánoc. Proto jsme se rozhodli pro nový impulz," řekl generální manažer Cyril Suk ČTK.

Středočeši jsou momentálně v tabulce na dvanáctém místě. Od desáté pozice, která jako poslední zajišťuje postup do předkola play off, je šest zápasů před koncem základní části dělí dva body. Před posledním Kladnem má Mladá Boleslav náskok osm bodů.

Hráči Bruslařského klubu v posledních šesti duelech získali jen tři body za výhru po samostatných nájezdech a prohru v prodloužení. Tři body za vítězství v normální hrací době získali naposledy 15. ledna, kdy vyhráli na ledě Liberce.

V úterním domácím utkání s Litvínovem povede mužstvo s Bukačem, jehož čeká trenérská premiéra v nejvyšší soutěži, asistent Jiří Šejba. Oba již oficiálně vedli i dnešní trénink mužstva. Bukač ale nebyl na ledě s A-týmem poprvé, tréninků se účastní již delší dobu a několikrát stál i na střídačce.

"Po úterním zápase se budeme rozhodovat o dalších krocích. Existuje několik variant, jak vše řešit," uvedl Suk. Vyloučena není ani možnost, že dvojice Bukač, Šejba povede tým ve zbytku sezony.

Mladá Boleslav je sedmým klubem, který se v této sezoně rozhodl udělat změnu na trenérském postu. Nejaktivnější byla brněnská Kometa. Už po čtvrtém kole byl odvolán Vladimír Kýhos a nahradil jej Pavel Pazourek, který ale na konci listopadu odstoupil. Ve dvou zápasech pak zaskočil asistent Mojmír Trličík, než přišel současný trenér Vladimír Jeřábek.

V Litvínově odstoupil na konci září Jaroslav Hübl starší a nahradil jej jeho dosavadní asistent Jiří Kučera. Na přelomu října a listopadu došlo k pohybu v dalších třech klubech. Ve Spartě nahradil David Volek Pavla Hynka, který skončil v pražském klubu i s asistentem Františkem Výborným, jenž vzápětí převzal po Janu Tlačilovi České Budějovice. Hynek krátce poté zamířil do Karlových Varů, kde skončil Josef Paleček.

Naposledy udělalo změnu Kladno, kde mužstvo místo zdravotně indisponovaného Zdeňka Müllera převzal na začátku ledna Otakar Vejvoda starší.

Související