Brankář Tomáš Vokoun z Flordy byl vyhlášen třetí největší hvězdou NHL za leden. Předpokládaná gólmanská jednička českých hokejistů na olympijských hrách udržela v prvním měsíci roku hned čtyřikrát čisté konto, kterých má na kontě v této sezoně již sedm.

V lednu Vokoun inkasoval ve 14 zápasech jen 21 branek, což znamenalo výborný průměr 1,50 gólu na utkání a úspěšnost zákroků měl 95,8 procenta. Český gólman má velkou zásluhu na tom, že Florida bojuje o play off.

První hvězdou ledna byl zvolen ruský útočník Alexandr Ovečkin z Washingtonu, jenž nasbíral v 15 zápasech devět gólů a 17 přihrávek. Capitals v těchto utkáních vybojovali 13 vítězství a suverénně vévodí Východní konferenci. Druhou hvězdou se stal švédský útočník Henrik Sedin, jenž kraluje kanadskému bodování soutěže právě před Ovečkinem.

Z lednových zákroků Tomáše Vokouna:Nejlepším hráčem posledního lednového týdne byl vyhlášen kapitán Phoenixu Shane Doan, jenž byl s třemi góly a šesti asistencemi nejproduktivnějším hráčem v lize v hodnoceném období. Druhou hvězdou byl ottawský gólman Brian Elliott, který vychtal tři vítězství ve třech zápasech. Třetí skončil útočník Nickla Bäckström z Washingtonu.

Související