Západočeši položili základ ke svému vítězství v úvodu utkání, kdy v polovině 13. minuty vedli po gólech Jana Bendy a Jiřího Hanzlíka 2:0. Plzeň tak opět minimálně do pátku, kdy se kolo dohrává, navýšila náskok v čele tabulky před druhým Zlínem na šest bodů.

Liberec srazila nedisciplinovanost. Úvodní branku inkasoval v 7. minutě v přesilovce pět proti třem. Druhou přidal Hanzlík po sérii trestů přesně v okamžiku, dky se vracel z trestné lavice hostující Matějovský.

Na začátku druhé části hrála Plzeň znovu přes minutu a půl v pěti proti třem, největší šanci ale Vlasák spálil. V polovině zápasu si přes minutu zahrál ve stejné početní výhodě také Liberec a vteřinu před návratem prvního z vyloučených hráčů Nedvěd rychlým švihem zápěstím snížil.

Hosté pak nevyužili několik slibných příležitostí a byli za to potrestáni. Ve 37. minutě prokázal Bomersback rychlé ruce, pěknou kličkou oklamal Pince a zametl kotouč za jeho zády do prázdné branky.

V závěru zápasu se hodně přiostřilo, hosté jen těžko unášeli nepříznivý stav a narůstající počet vyloučených na jejich straně. Skóre 3:1 se však již nezměnilo ani po střele Bomersbacka, jenž trefil tyčku.

Milan Razým (Plzeň): "O výsledku rozhodly přesilové hry. My jsme svoje šance využili, naproti tomu Liberec si také vypracoval řadu příležitostí, ale proti stál výborný Pöpperle v bráně, který měl svůj den. Má velký podíl na našem vítězství. V závěrečné třetině jsme si vedení hlídali a Liberec se sám připravil vlastní nedisciplinovaností o možnost s tím zápasem ještě něco udělat."

Jiří Kalous (Liberec): "Utkání jsme ztratili především díky našemu častému vyloučení. Domácí tým sehrál přesilovky výborně a v podstatě všechny tři branky vstřelil v přesilové situaci. Dalším faktorem, který rozhodl o tom, že si neodvážíme body, bylo množství šancí, které jsme neproměnili. A byly tam i některé vyložené."


48. kolo extraligy: HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Benda (Vampola, Modrý), 13. Jiří Hanzlík (Benák, Bomersback), 37. Bomersback (Vampola, Vlasák) - 30. Nedvěd (Podkonický, Rýgl). Rozhodčí: Minář, Polák - Bádal, Charvát. Vyloučení: 9:15, navíc Výtisk 10 min., Nedvěd (oba Liberec) 5 min. + 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 6057.

Související