Start českého klubu z Hradce Králové v příštím ročníku Kontinentální hokejové ligy dostává reálnější obrysy. Zástupci Hradeckého Lva podepsali v pátek předběžnou smlouvu s představiteli KHL, která deklaruje oficiální zájem východočeského klubu startovat v soutěži v sezoně 2010/11. Informují o tom oficiální internetové stránky soutěže.

Podle smlouvy bude nyní KHL posuzovat šanci Hradce Králové zapojit se do projektu ligy a zároveň mu pomůže při získání partnerů respektive sponzorů. Do konce měsíce by Východočeši měli poskytnout KHL finanční záruky, že jsou schopni v soutěži startovat.

"Podepsání přístupové dohody ještě neznamená, že se bude v Hradci na sto procent KHL hrát. Je to však další důležitý krok vedoucí k cíli," řekl Deníku primátor Hradce Králové Otakar Divíšek.

Rozhodnutí do konce března

O možnosti, že se nově vybudovaný klub z Hradce Králové zapojí do KHL, se začalo psát v polovině prosince. Zástupci obou stran jednali o spolupráci v Česku i v Moskvě a již tehdy uvedli, že definitivní rozhodnutí by mělo padnout do konce března. K účastni v KHL Lev údajně potřebuje přibližně 15 milionů eur.

"Do poloviny března by měla přijet do města delegace komisařů z KHL. Pokud vše půjde dobře, následně bychom měli získat potřebnou licenci," uvedli představitelé českého vyjednávacího týmu.

Zástupci Hradce Králové by měli začít pracovat na úpravách v aréně, ve které momentálně hraje místní HC VCES první ligu. Vylepšeny by měly být například šatny, místa pro novináře nebo stanoviště pro videorozhodčího. "V podstatě jsou to podmínky srovnatelné s těmi v české extralize," uvedl náměstek královéhradeckého primátora Martin Soukup.

Související