Chemici, kteří zdolali Slavii v minulém zápase Slavii na jejím ledě 5:1, úspěšně vkročili i do domácího klání. V 6. minutě otevřel skóre Lukeš, o čtyři minuty později na něj navázal svou brankou Punčochář. Ve 23. minutě navýšil vedení na 3:0 Jánský.

Pražanům se sice dvěma slepenými brankami v polovině utkání podařilo snížit, jenže při snahách o vyrovnání jim ujel Roman Vopat, jenž vrátil domácím klid.

K ničemu nebyla Růžičkovým svěřencům ani Červenkova branka v 55. minutě. Na konečných 5:3 pojistil svou brankou v přesilové hře opět František Lukeš.

Jiří Šlégr (Litvínov): "Chci kluky pochválit za to, jak vstoupili do zápasu. Bylo tam neskutečné nasazení, cítil jsem na lavičce, že je tam týmový duch. Věděli, za čím jdou a to se na první třetině projevilo. Ve druhé třetině jsme měli trošku útlum, přestali jsme bruslit, začali jsme faulovat my, ale i přesto, že se Slavia dotahovala, dali jsme vždycky gól navrch. Je to zase jen jedna výhra, potřebujeme ještě jednu, abychom postoupili, takže se budeme soustředit na zítra. Kluci to ví a snad k tomu přistoupí jako dneska. Karel Pilař jel do nemocnice na vyšetření na 'cétéčko', předpokládáme, že to nebude nic vážného, ale jestli nastoupí, nevím. Náraz na mantinel byl dost nepříjemný a asi si tam hnul i s krkem."

Jiří Čelanský (Slavia): "Nevstoupili jsme do utkání moc dobře. Zápas nám v začátku utekl, byli jsme tam nedisciplinovaní. Během osmi minut jsme byli třikrát venku, z toho jednou na pět minut a do konce utkání, což domácí zužitkovali. Proměnili přesilovku pět na tři a ještě jsme si tam přitom dali vlastní gól. Do utkání jsme se vrátili, ale bohužel po našich dvou kontaktních brankách nám zase domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Troufl bych si tvrdit, že jsme od té doby byli lepší, ale bohužel jsme to nezužitkovali. Nicméně série zítra pokračuje, a pokud podáme takový výkon, tak věřím, že ji vrátíme do Prahy."

jip ura

Budějovice snížily, rozhodl Gulaš 

Po dvou třetinách byl v Budějovicích vyrovnaný stav 1:1, domácí nakonec vykřesaly v sérii naději díky trefě Milana Gulaše z 57. minuty.  

Opatrné třetí dějství, v němž nechtěl žádný z týmů udělat rozhodující chybu, dlouho spělo k remíze a prodloužení. V 57. minutě však hosté v útočném pásmu přišli při přečíslení o kotouč, do rychlého kontru vyrazili Vak S Gulašem, který parádní přihrávku svého kolegy usměrnil do sítě. Na začátku 59. minuty navíc zvýšil Šimánek. Hosté sáhli k oddechovému času, odvolali Pince z branky, ale byl to opět Šimánek, kdo jejich snahu o zvrat definitivně pohřbil. Vzrušení přinesla už jen potyčka několika hráčů po závěrečné siréně.

František Výborný (České Budějovice): "Zápasy jsou od začátku vyrovnané. Paradoxně si myslím, že jsme v těch utkáních v Liberci hráli lépe než dneska. Dnes to bylo o trpělivosti. Hráči už se přece jen znají, hrají proti sobě prakticky čtvrtý zápas po sobě. Někdy tam jsou už chyby z únavy, nám se to ale podařilo otočit a zlomit. Výsledek 4:1 se zdá jednoznačný, ale kdyby to třeba padlo na druhou stranu, tak to mohlo skončit obráceně. Tohle štěstí jsme v Liberci neměli."

Jiří Kalous (Liberec): "Myslím, že jsme viděli vyrovnané utkání. Oba týmy měly enormní nasazení a v podstatě to, co se povedlo nám doma, že jsme zápas zvrátili ve svůj prospěch až v závěru, to se povedlo domácím. My jsme jim nabídli šanci skórovat, oni toho stoprocentně využili a zvítězili. My se teď soustředíme na zítřejší zápas."


Benzina Litvínov - Slavia Praha 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Lukeš (V. Hübl), 10. Vopat (Punčochář, Reichel), 23. Jánský, 31. Vopat (Jánský), 58. Lukeš (Kubinčák, Kubát) - 29. Vašíček (T. Svoboda, Holec), 30. P. Jelínek (Červenka, Vondrka), 55. Červenka (Žižka). Rozhodčí: Minář, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:7, navíc Kůrka (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 6001. Stav série: 2:1.

České Budějovice - Liberec 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 39. Melichárek (Šimánek), 57. Gulaš (Vak), 59. Šimánek (Melichárek, M. Hudec), 59. Šimánek (Vak, M. Hudec) - 33. Derner (Kašpařík). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:10, navíc Veselý a M. Hudec (oba České Budějovice) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3956. Stav série: 1:2.

Související