Projekt ruské Kontinentální hokejové ligy v Hradci Králové opět o něco pokročil. Vizita vedení KHL ve východočeském městě dopadla pro arénu, zázemí i ubytovací kapacity Hradce dobře. Nově vzniklý klub HC LEV Hradec Králové, od 9. března člen Českého svazu ledního hokeje, usiluje o možnost účasti v KHL od sezony 2010/11.

"V tuto chvíli nevidím žádnou zásadní překážku, proč by se nemohla KHL hrát v Areně v Hradci Králové. Vedení klubu HC LEV Hradec Králové dělá vše pro splnění všech nutných předepsaných regulí," řekl viceprezident výkonného výboru KHL Vladimír Šalajev. "Fanoušci hokeje se mají na co těšit. Potěšila mě i podpora projektu ze strany města," dodal.

Inspekční návštěva, kterou kromě Šalajeva tvořili i Dmitrij Kurbatov, člen výkonného výboru KHL, a Sergej Kozlov člen vedení KHL, dorazila do Hradce ve středu. Nejvíce je zajímalo technické zázemí hokejové arény na břehu řeky Orlice.

"Prohlídka stadionu po technické stránce, návštěva města a setkání zástupců KHL s vedením klubu patří mezi podmínky udělení licence českému klubu k účasti v KHL," uvedl ředitel komunikace klubu HC LEV Hradec Králové Zdeněk Šesták v tiskové zprávě s tím, že ruští manažeři se nevyjádřili hned na místě, jestli se v Hradci Králové KHL hrát bude nebo nebude.

"Své poznatky vyhodnotí s odstupem času. Jakmile budeme znát výsledek, oznámíme to. Přáli bychom si, aby lidé v Hradci a vlastně všichni Češi měli možnost vidět velký hokej a slavné hráče na území České republiky. Uděláme pro to maximum," dodal Šesták.

O tom, zda Hradec Králové skutečně dostane vstupenku do KHL, by mělo být jasno v nejbližší době. Uzávěrka přihlášek klubů do KHL je 1. dubna. Do té doby by měl dostat i povolení per rollam od výkonného výboru ČSLH. V hokejovém hnutí zatím nezaznívají hlasy proti, ale například švédský svaz stockholmskému klubu AIK přestup do KHL nepovolil.

Související