Na jedné straně je Roman Červenka, na druhé Petr Leška. Zatím má ale víc důvodů k radosti slávistický kapitán. Zlínský centr sice vstřelil ve čtvrtém zápase čtvrtfinálové série Zlín - Slavia hattrick, ale jeho tým stejně prohrál. "Začátek byl tragický. Pak sice zabereme, ale je to houby platné,“ litoval Leška po zápase první třetinu, ve které Jihomoravané rychle inkasovali čtyři branky.

Věřili jste i za stavu 4:0?
Nic nevzdáváme celou sezonu. Pořád hrajeme naplno, zvlášť v play-off není důvod něco vzdávat. Říkali jsme si, že v hokeji je možné všechno. Škoda, že jsme to nedotáhli.

Čím to, že vám začátek tak utekl?
Včera nás zápas stál dost sil (Zlín prohrál až na nájezdy - pozn. redakce) a než jsme se do toho dostali, tak už to bylo.

Nemrzí vás, že váš hattrick přišel vniveč?
Určitě, hattrick sice krásný, ale nic, vůbec ho neřeším. Řeším, že proháváme 3:1 a co s tím uděláme.

A co s tím tedy uděláte?
Musíme se nad tím zamyslet. Pořád je to o jednom zápase, který jsme doma ztratili. Stejně bychom doma museli vyhrát, i kdyby to bylo 2:2. Musíme doma vyhrát a pak dohnat ten, který jsme doma ztratili. Tak se na to musíme dívat.

Je pro vás inspirací i loňská zkušenost Slavie, když otočila čtvrtfinálovou sérii z nepříznivého stavu 1:3 proti Vítkovicím?
Určitě. Ve Zlíně jsem už zažil hodně otočených sérií. Hrajeme vyrovnané zápasy, máme na ně. Je to otázka štěstí. Musíme hrát lépe takticky a zvládnout ty zápasy. Musíme bojovat.

Vypadá to ale, že vás dobrá nálada neopuští. Jak jinak si vysvětlit, že vám za nepříznivého stavu nedlouho před koncem v záběru na kostce nad ledem dal pusu Jaroslav Balaštík, když ho režie vyzvala nápisem Kiss me...
Je to sranda. Doteď jsme se strašně soustředili, moc jsme chtěli, hecovali jsme se. Občas se člověk musí zasmát a jít na to s humorem a chladnou hlavou.

Chladné hlavy ale dost často v sérii rozparádí nějaká šarvátka. Jak moc je tato série vypjatá?
Myslím, že je celkem férová. Samozřejmě, že nějaké slovní přestřelky tam jsou, ale to jsou i v normálním extraligovém zápase, nejen v play-off.

Související