Hokejisté Komety Brno slaví čtyři kola před koncem skupiny o udržení v O2 extralize definitivně záchranu. Nováček, který se dlouho potácel s velkou ztrátou na dně tabulky, má čtyři kola před koncem náskok 11 bodů na poslední Mladou Boleslav a osmi na předposlední Karlovy Vary a vzhledem k jejich vzájemným kláním už nemůže spadnout na chvost.

Svou pozici vylepšilo díky výhře nad Mladou Boleslaví 3:2 po samostatných nájezdech také Kladno, které má na barážovou pozici sedmibodový náskok.

Kometě stačil bod

Kometa bez obránce Radima Bičánka a centra Jiří Dopity na západě Čech vedla od osmé minuty po trefě Radka Dlouhého. Úřadující šampion ale vyrovnal díky trefě Františka Skladaného z 46. minuty.

Diváci v Karlových Varech tak i v třetím ze série domácích utkání viděli prodloužení. Po nedělní porážce s Mladou Boleslavi po samostatných nájezdech a úterní výhře nad Kladnem v prodloužení i tentokrát slavili, když v čase 63:23 rozhodl David Nosek.

Kladno mohlo mít jistotu záchrany také téměř na dosah. Po trefách Vítězslava Bílka v přesilovce a Jana Eberleho z úvodu druhé třetiny vedlo 2:0, ale Mladá Boleslav díky gólům Daniela Boháče a Lukáše Handlovského v třetí třetině vyrovnala. V nájezdech se ale trefili jen kladenští Radek Bělohlav a David Stieler.

8. kolo skupiny o udržení v hokejové extralize:

HC Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Bílek (Toman), 24. Eberle (Patera), rozhodující sam. nájezd Bělohlav - 47. Boháč (J. Kasík), 55. Handlovský (Král, J. Kasík). Rozhodčí: Jeřábek, Turčan - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 7:8, navíc Král (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2348.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Skladaný (Melenovský, Dej), 64. Nosek (Skuhravý, Němec) - 8. R. Dlouhý (Houdek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 2722.

1. HC Kometa Brno 60 20 7 6 27 143:166 80
2. HC Geus Okna Kladno 60 20 5 6 29 155:171 76
3. HC Energie Karlovy Vary 60 17 5 11 27 150:174 72
4. BK Mladá Boleslav 60 13 11 8 28 150:168 69