Hosté začali náporem, ale mladoboleslavský brankář Schwarz se v osmé minutě stihl přesunout proti Zuckerově dorážce do odkryté branky a vzápětí zlikvidoval i karlovarské přečíslení dva na jednoho. Postupně se k nebezpečným útokům začala odhodlávat i Mladá Boleslav a dvakrát měl blízko ke gólu Fabuš. Ve 13. minutě však nejprve po Machově zadovce netrefil ideálně kotouč a za další tři minuty neuspěl ani se svým sólem: jeho forhendový blafák Mensator vyrazil.

Skóre se poprvé změnilo v 23. minutě. Gajovský přihrál zpoza branky Supovi, který poslal puk ke vzdálenější tyči. Domácí i po vstřelené brance působili aktivnějším dojmem, až v polovině zápasu se v náznaku šance objevil karlovarský Hluchý, ale k dorážce se na brankovišti nedostal.

V 35. minutě Mladoboleslavští vyšachovali obranu hostů, jenže Pabiškovu střelu z mezikruží Mensator na poslední chvíli zneškodnil ramenem. Další šanci na zvýšení náskoku si domácí vytvořili o deset minut později. Boháč zpoza branky našel přihrávkou Nouzu, který však v tísni o pár centimetrů minul. Vyrovnat mohl naopak v 49. minutě Dej, ale Schwarz se štěstím vyrazil kotouč mimo.

V 52. minutě se Bruslařský klub ubránil v oslabení, ale Energie pokračovala v tlaku. Ten vyvrcholil střelou Loginova, kterou Schwarz neviděl, a bylo vyrovnáno na 1:1. O pět minut později při další přesilovce byli hosté blízko druhému gólu, ale Skladaný trefil jen tyč.

Podobné štěstí už Mladá Boleslav neměla v 58. minutě, kdy se zblízka prosadil Hluchý a výrazně přiblížil svůj tým k záchraně. V závěrečné power play pak pojistil výhru Karlových Varů trefou přes celé kluziště Němec.