Crosbyho Pittsburgh v Ottawě smazal ve druhé polovině utkání tříbrankový náskok soupeře a došel si pro výhru v prodloužení. Gól z hokejky Dupuise znamenal vítězství Penguins v sérii 4:2, takže obhájce trofeje už je v dalším kole.
San Jose zaznamenalo v Coloradu úžasný finiš. V posledních třinácti minutách vstřelili Sharks čtyři branky, to znamenalo vítězství v utkání 5:2 a úspěch v celé sérii v poměru 4:2.

V oslabení rozhodl Slovák Hossa

Dvě branky českého útočníka Martina Erata nestačily Nashvillu v pátém utkání úvodního kola play off NHL k výhře na ledě Chicaga. Třebíčský rodák svými zásahy v závěrečné třetině sice otočil vývoj střetnutí na stranu Predators, ale čtrnáct sekund před koncem základní hrací doby domácí vyrovnali gólem v oslabení. Následné prodloužení ukončil Marián Hossa a rozhodl o vítězství Chicaga 5:4. V sérii vedou Blackhawks 3:2 na zápasy.

Prohlédněte si oba Eratovy góly:

Východní konference - 6. zápas:

Ottawa - Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)

Branky: 6. Cullen, 22. Neil, 30. Alfredsson - 31. a 53. Cooke, 48. Guerin, 70. Dupuis. Střely na branku: 31:43. Diváci: 20.122. Konečný stav série: 2:4.

Západní konference - 5. zápas:

Chicago - Nashville 5:4 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 10. Ladd, 15. Hjalmarsson, 37. Kopecký, 60. P. Kane, 65. Hossa - 42. a 52. Erat, 7. Legwand, 38. J. Ward. Střely na branku: 32:21. Diváci: 22.115. Stav série: 3:2.

Západní konference - 6. zápas:

Colorado - San Jose 2:5 (1:0, 0:1, 1:4)

Branky: 27. Svatoš, 45. Yip - 1. a 50. Pavelski, 48. D. Boyle, 60. Setoguchi, 60. D. Murray. Střely na branku: 18:34. Diváci: 18.007. Konečný stav série: 2:4.