Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička se musí smířit s dalšími omluvenkami. Na mistrovství světa, které za dva týdny startuje v Německu, jeho týmu nepomůže ani Patrik Eliáš z New Jersey, ani dvojice z Ottawy Milan Michálek - Filip Kuba. HN to řekl Růžičkův asistent Josef Jandač.

"Patrik Eliáš se omluvil z osobních důvodů, nepojede. Změnil se tak jeho původní zájem," odkázal Jandač na předchozí příslib útočníka New Jersey, že by na šampionát jel. "Osobně jeho rozhodnutí považuji už za jisté," odmítl šanci, že by se nechal kapitán olympijského výběru z Vancouveru přemluvit.

Informaci HN potvrdila i Pavlína Drtinová, Eliášova mediální zástupkyně v Česku. "Řeší si rodinné věci, asi teď do Evropy v nejbližší době vůbec nepoletí. Navíc je asi i dost vyčerpaný," řekla Drtinová.

New Jersey vypadlo v první kole Stanley Cupu s Philadelphií a Růžička o Eliáše, který před sezonou prodělal operaci kyčle a stehna, hodně stál. Z play-off vypadla i Ottawa, ve které působí dvojice olympioniků Milan Michálek - Filip Kuba. Ani oni do Německa nepřijedou. "Oba dva jsou zranění, takže s nimi nepočítáme. To samé platí o Milanu Hejdukovi z Colorada. Tam to bylo jasné už od olympiády," uvedl Jandač.

Z Čechů, kteří už vypadli v prvním kole play-off NHL tak zbývá šance už jen u obránce New Jersey Martina Škouly. Ale i ta je minimální. "U něj je problém s komunikací. Nedaří se nám se s ním spojit, neodpovdívá na esemesky ani nezvedá telefon," prohlásil Jandač. "Budeme se ale snažit dál," dodal.

Související