Hokejový útočník Martin Procházka končí po osmi sezonách své angažmá v Kladně a zrovna v dobrém se s mateřským klubem nerozešel. Podle výkonného ředitele Milana Volfa je důvodem odchodu olympijského vítěze a čtyřnásobného mistra světa jeho neochota akceptovat po nevydařené předešlé sezoně snížení platu. Procházka však tento argument odmítá.

"Dozvěděl jsem se z novin, že nechci v Kladně pokračovat. A že prý mám odejít do Mladé Boleslavi. Pro mě ale bylo jasnou prioritou zůstat v Kladně. Pan Volf někde řekl, že mi hodil rukavici. Jedno jednání jsme měli, ale podmínky, které mi tam nabídl, jsou prostě neadekvátní a neodpovídající mému hráčskému umění. Prakticky jsem donucen, abych odešel," uvedl Procházka v rozhovoru pro Kladenský deník.

Volf nabídl Procházkovi oproti minulosti sníženou smlouvu, která by se prý zvýšila v případě jeho dobrých výkonů. "Byl bych tady půl roku za nějakých minimálních podmínek a poté, pokud bych se dostal do týmu a dařilo se mi, by přišlo navýšení, což ovšem nebylo nijak garantované. Nabídka je tak nejistá, že není akceptovatelná," popsal osmatřicetiletý útočník Volfův návrh.

Po jednání se současným šéfem klubu se Procházka sešel i s prezidentem Kladna Jaromírem Jágrem starším, který mu sdělil, že s ním trenéři ani Volf do týmu nepočítají. "Jediný mi byl schopen říci, že ani ekonomická stránka oddílu není taková, aby mě platil dál, a že tady končím. Od něj jediného to beru jako férové jednání. Na základě toho odejdu a budu si hledat jiné angažmá," řekl.

Procházka přitom v minulosti již jednou na snížení smlouvy přistoupil. Před čtyřmi roky, když také podstatnou část sezony promarodil. "Měl jsem podepsanou smlouvu a vedení mi ji na základě mé nemoci chtělo snížit. Ten krok jsem tehdy udělal já, šel se smlouvou dolů. I proto jsem zklamaný, takový konec jako teď jsem si v Kladně nepředstavoval," uvedl Procházka.

V poslední sezoně odehrál v středočeském klubu včetně skupiny o udržení 40 zápasů a nasbíral jen sedm kanadských bodů. "Byla špatná, to je jasné. Byl jsem třikrát zraněný a dá se říci ne vlastní vinou. Argument, že jsem ve čtyřiceti utkáních nasbíral sedm bodů, když některé zápasy ani nebyly celé nebo jsem nebyl zařazen v nějaké pořádné pětce, se mi prostě nezdá dobrý," podotkl.

Člen Klubu hokejových střelců si tak nyní hledá nové angažmá. "Mám nabídky českých klubů i zahraničí, ale není nic podepsáno, odtajňovat to teď nebudu. Pro mě bylo ale jasnou prioritou dohrát kariéru v Kladně. Chtěl jsem se tady i zapojit do trénování mládeže, prostě tu pokračovat. Bohužel se to nepovedlo," dodal Procházka, jenž za Kladno odehrál 605 zápasů s bilancí 260 gólů a 207 asistencí.

Související