Hokejisté Kanady vstoupili úspěšně do mistrovství světa v Německu, když v dnešním utkání základní skupiny B porazili Itálii 5:1. Italové sice dokázali odpovědět na úvodní kanadský gól, poté se však prosadil obhájce stříbra z loňského šampionátu.

Kanaďané šli již v třetí minutě do vedení, když snadný průnik Stamkose završil úspěšnou dorážkou Perry, ale zpočátku zakřiknutí Italové se poté osmělili, k čemuž jim pomohla i půlminutová přesilovka pět na tři. V následné klasické početní výhodě pálil Ramoser, brankář Mason vyrazil puk jen hřbetem lapačky, ale společně s Burnsem ho dokázal vzápětí odklidit do bezpečí ještě předtím, než přešel brankovou čáru. To také potvrdil videorozhodčí, přestože Italové zvedali ruce nad hlavu.

Kanada ještě do přestávky znovu vedla

Chvilku nato při hře čtyři na čtyři dostal do slibné pozice Zisser, narazil však na Masona. V 13. minutě už bylo vyrovnáno. Italové vyhráli vhazování, Mason chyboval při přesunu v brankovišti a Strazzabosco trefil přesně. Vzápětí pálil Duchene, Burns orazítkoval tyč, ale díky fantastické přihrávce Whitneyho se mohl v přesilovce radovat Russell, takže Kanaďané přece jen odcházeli poprvé do kabin o něco spokojenější.

V úvodu druhé části zazlobil nadvakrát Margoni, ale Mason celou situaci ustál. Uklidnění pro kolébku hokeje přišlo s koncem 26. minuty, kdy pálil Duchene a gólman Russo potřetí kapituloval. Krátce po polovině utkání přidal Stamkos při signalizovaném vyloučení Italů čtvrtý zásah a bylo prakticky rozhodnuto. Kanada poté ještě nevyužila přesilovku pět na tři.

V třetím dějství už se zápas pouze dohrával. Kanaďané se nikam nehnali, přesto několikrát vyzkoušeli do třetí třetiny nastoupivšího náhradníka v brance Italů Bellissima. Ten sice předvedl několik vynikajících zákroků, ale nakonec také inkasoval. Necelé tři minuty před koncem ho prostřelil Bourque a upravil na konečných 5:1.

MS v ledním hokeji:
Skupina B (Mannheim):
Kanada - Itálie 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Perry (Stamkos, Bourque), 20. Russell (Whitney), 26. Duchene (Whitney, Burns), 31. Stamkos (Duchene, Cumiskey), 58. Bourque (Myers) - 13. Strazzabosco (Plastino, Souza). Rozhodčí: Baluška, Konc - Valach (všichni SR), Semjonov (Est.). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 7912.