Po marné snaze proniknout do soutěže s klubem Lev Hradec Králové se jeho zástupci projektu rozhodli, že se zkusí do Kontinentální hokejové ligy dostat se slovenským Popradem.

Zatímco hradecký klub vyrůstající na zelené louce narazil u Českého svazu ledního hokeje, popradský celek by prý souhlas slovenského svazu získal. Problémem však je, že KHL už má připravený rozpis nadcházejícího ročníku s 23 týmy, který by měl být v příštích dnech schválen.

"Nic není nemožné. Ale myslím, že se do KHL dostanou jen těžko. Nebudeme měnit kalendář soutěže, který je připraven a bude publikován tento týden," řekl deníku Sovětskij Sport viceprezident soutěže Vladimir Šalajev. "Je to stejná společnost jako v Hradci Králové," uvedl Šalajev. To by znamenalo, že za novým projektem stojí hráčský agent a expert na ruské prostředí Jaroslav Zídek a dvojice podnikatelů z Karlových Varů Roman Slavčev a Sergej Zajcev.

Hradecký klub, který dosud nehrál žádnou soutěž, splnil začátkem června všechny podmínky ohledně zázemí a sehnal finanční garance v přepočtu přes 330 milionů korun. Narazil však u vedení českého hokeje.

Poprad by mohl nahradit Budivelnik Kyjev, který měl být nováčkem KHL, ale kvůli potížím se stadionem byl ze soutěže vyloučen. Slovenský tým letos vypadl ve čtvrtfinále extraligy s pozdějšími mistry z Košic.