Po sedmi letech do názvu kladenského hokejového klubu opět vrací firma Vagnerplast. Výrobce akrylátových van nahradil svého předchůdce Geus Okna, i když je otázka, na jak dlouho. Zatím je jistá jen nadcházející sezona. "Pokud se bude dařit kladenskému hokeji a firmě, tak bude spolupráce pokračovat i dále," prohlásil na tiskové konferenci Milan Volf, výkonný ředitel kladenského klubu.

Bořek Vágner, šéf hlavního partnera, koupil po letech firmu zpět a znovu se rozhodl podpořit skomírající klub. Kolik peněz přinese do klubové kasy, ale nechtěl nikdo říct. "Podrobnosti zveřejňovat nebudeme, můžu jen prozradit, že to je částka pod deset milionů korun za rok. Pak jsou tam dány bonusy, podle výkonů týmu i ekonomické situace společnosti Vagnerplast," uvedl Volf.

Ušetří 10 milionů na platech

Loni středočeský klub hospodařil s rozpočtem zhruba 80 milionů korun, k letošní částce se ale kluboví představitelé nechtějí moc vyjadřovat. "Bylo by neseriózní mluvit o konečném čísle, ještě nemáme všechno sečtené," odmítl komentovat nový rozpočet Volf. "Jen uvedu, že na platech hráčů prvního týmu ušetříme oproti loňsku zhruba deset milionů korun. Ale možná ještě někoho přibereme, takže ani toto číslo nemusí být konečné," dodal.

S novým sponzorem mění Kladno dresy, zatím představilo jen podkladovou verzi bez nášivek dalších sponzorů. Už teď je ale jisté, že budou v extralize unikátní. Nad číslem budou hráči kromě příjmení nosit i křestní jméno, vyvedené sice drobnějším písmem, ale dobře čitelné. "Mělo by to naše dresy zatraktivnit," věří Volf.

Procházka se neozývá

Jestli se v modrobílé kombinaci objeví v nové sezoně i olympijský vítěz Martin Procházka, není vůbec jasné. Pro kladenský klub má totiž status nezvěstného. "Byl na dvou trénincích, ale pak se zranil, bolelo ho koleno. A od té doby jsme o něm dvanáct třináct dní vůbec neslyšeli. Přestal jsem vidět reálně, že by s námi nadcházející sezonu hrál," prohlásil Volf.

Osmatřicetiletý čtyřnásobný mistr světa se nejprve s Kladnem nedohodl na výši nové smlouvy a byl na odchodu. "Loni zaznamenal jsem sedm bodů. Na poměry v extralize měl gigantickou smlouvu, kterou jsme mu samozřejmě nemohli prodloužit. Pral se s tím, že se na něm podepsal zub času. Někomu prostě trvá, než zjistí, že už není nejmladší," okomentoval to Volf. "Mám zraněné koleno. Po těch všech lapáliích, které mě provázejí od jara, uvažuji o konci kariéry," vzkázal Procházka v rozhovoru pro Českou televizi.

Procházka se s manažerem i trenérem Otakarem Vejvodou původně dohodl, že se popere o místo v sestavě. Jenže se následně zranil a přestal s Kladenskými komunikovat. "Kdyby to byl někdo jiný, bylo by s tím náležitě naloženo. Ale jde o Martina, který pro Kladno odvedl hodně práce. Má čas do pondělí, pak mu zavolám," podotkl Volf.

Související