Český hokejový útočník Jaroslav Bednář bude hrát v příští sezoně za Davos. Podle hráčova zástupce Vladimíra Vůjtka mladšího už se obě strany dohodly na spolupráci a ve čtvrtek by měl Bednář s předním švýcarským týmem podepsat roční kontrakt.

Bednář je ve Švýcarsku od soboty, kdy si ho klub pozval a ihned zařadil do sestavy pro přípravný zápas na ledě Zugu, v němž si reprezentační útočník připsal dvě asistence. "S klubem jsme na všem podstatném domluveni. Připravena je roční smlouva, kterou vedení klubu a Jarda podepíší ve čtvrtek dopoledne," řekl serveru hokej.cz Vůjtek mladší.

Davosu se tak zřejmě podaří zacelit mezeru po slovenském útočníkovi Peteru Sejnovi, jenž se zotavuje po operaci paty, kterou podstoupil v březnu a není jisté, kdy se bude moci vrátit na led. "Nedokážu říci, jaký je Sejnův stav. Pro nás je podstatné, že Davos projevil o Jardu zájem," uvedl Vůjtek.

Bednářovi ke smlouvě dopomohl i dobrý výkon v utkání v Zugu. Přestože dlouho nehrál a pouze trénoval, představil se v dobrém světle. "Získat zápasový rytmus není legrace, ovšem zvládl to perfektně. Několikrát jsem hovořil s manažery Davosu a moc si Bednářovy schopnosti pochvalovali," řekl Vůjtek.

Bednář byl po minulé sezoně, kterou odehrál v dresu Nižného Novgorodu, bez angažmá. Nejprve se připravoval s nově vznikajícím klubem HC Lev, který se chystal na vstup do KHL, a posléze s Mladou Boleslaví. Několikrát uvedl, že by preferoval angažmá blízko rodné vlasti, i kvůli těhotné přítelkyni Lucii Hadašové. "V tomto směru není žádný problém. V Davosu mají hráči skvělé podmínky, do Čech to navíc není zase tak daleko," uvedl Vůjtek.

V Davosu působí další čeští útočníci Josef Marha, Petr Tatíček a Petr Sýkora.

Související