Hokejisté Plzně porazili ve druhém semifinále Tipsport Cupu Třinec 3:1 a zajistili si postup do finále. V něm se utkají s prvoligovým Znojmem, které v úterý přehrálo Mladou Boleslav po samostatných nájezdech. Finále se uskuteční v pátek 10. září na západě Čech.

Přesilovky bez gólu

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a hosté se bránili jen za cenu faulů. Ani série tří přesilových her během prvních 15 minut však Plzni ke vstřelení branky nestačila.

V největší příležitosti tísněný Vostřák nedotáhl forhendový blafák, proti střele Hanzlíka z mezikruží skvěle zasáhl gólman Hamerlík. Těsně před přestávkou mohl Oceláře za jejich pasivitu potrestat Vlasák, jeho nenápadný pokus ale skončil pouze na horní tyčce.

Během prostřední části hosté zlepšili pohyb a začali Západočechům zatápět v jejich obranném pásmu. Paradoxně se ale trefil domácí Martin Heřman po přesné přihrávce Dvořáka. Navíc za chvíli měl možnost z trestného střílení zvýšit kanadský útočník Lammers. Třinecký gólman ale jeho zakončení přečetl.

Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali během přesilovky. Nejprve nedotlačil kotouč do odkryté branky Hampl, vzápětí trefil tyčku Polanský a nakonec uspěl s dorážkou McGregor.

Plzeň poté opět přidala a dostala hosty pod tlak. Jan Heřman ještě v dobré pozici neskóroval, ale v závěru druhé třetiny zužitkoval početní výhodu po spolupráci se Strakou Vlasák.

Do útoku

Poslední část pojala obě mužstva hodně ofenzivně, důležitý dvoubrankový náskok zajistil domácím po samostatné akci Lammers. Zvýšit náskok mohl Vlasák, po přečíslení dva na jednoho ovšem zakončil vedle. Na druhé straně odmítl zdramatizování konce utkání brankář Přikryl, který reflexivně vyrazil dorážku osamoceného Varadi. Oceláři tak v Plzni ukončili sérii osmi výher v přípravě.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 3:1

Branky a nahrávky: 27. M. Heřman (Dvořák), 39. Vlasák (Straka), 45. Lammers - 34. McGregor (Polanský, Hampl). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:6, navíc Dvořák, Frolo - Polanský, S. Hudec všichni 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1948. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0.

Plzeň: Přikryl - Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, St. Pierre, Dresler, Frolo - Vostřák, Straka, Vlasák - Lammers, Jan Kovář, Johnson - Dvořák, Stránský, M. Heřman - Obdržálek, Kracík, J. Heřman - od 44. minuty navíc Lev. Trenéři: Jelínek a Razým.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, S. Hudec, Lojek, Seman, Cartelli, Zíb, Vágner, od 24. navíc Kania - Kohn, Sakrajda, M. Růžička - Varaďa, Bonk, Adamský - McGregor, Polanský, Hampl - Czuy, V. Polák, Mičulka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.