Hokejisté Pardubic drží mistrovskou formu z loňské sezony. Obhájce titulu potvrdil po páteční výhře nad Spartou úspěšný vstup do nové sezony v Třinci, kde zásluhou dvou gólů Bartka s Buchtelem na konci první části a poté brance Zohorny v závěru zápasu vyhrál 3:1. Za domácí snižoval ve druhé části Růžička. Oceláři doma Pardubicím podlehli už popáté za sebou, útočník Jan Peterek si tak oslavy 900. startu v nejvyšší soutěži příliš neužil.

Sparťané potvrdili, že se jim proti Kladnu daří, a připsali si proti němu devátou výhru za sebou. Na rychlou branku Gulašiho v přesilovce ze 3. minuty odpověděl rovněž v početní výhodě Kuchler. I ke druhé brance pomohla Pražanům přesilová hra, ve které se projevil Vykoukalův přehled. Nejstarší bek domácích připravil gól pro Broše. Poté navyšoval skóre Treille. Kladenští však opět snížili, Pöpperleho prostřelil Toman. Domácí však ještě ve druhé části získali dvoubrankové vedení zpět. Individuální akci Kůrky zakončil přesnou střelou Hanzlík. Hostům se následně podařilo snížit, ale jejich radost trvala jen 29 sekund. Na gól důrazného Patery totiž rychle odpověděl O'Brien, jehož nahození od modré Cikánek přes clonící hráče neviděl. Sparta vyhrála 5:3.

Reichel slaví první výhru v roli trenéra

První vítězství v roli trenéra slaví litvínovský Robert Reichel. Severočeši sice prohrávali od 6. minuty po hezké kombinaci hostů a brance Šedivého, ale Jareš a Reichlův nástupce v roli kapitána Roman Vopat v úvodní části otočili stav na 2:1. Jánský vyrovnával v přesilovce střelou od modré čáry, o pět minut později propálil Málka Vopat. Klíčový náskok si Litvínov vypracoval ve druhé části, když se po trefách Jánského a Jenáčka dostal do vedení už 4:1. V závěrečném dějství už jen korigoval vítkovický Klimek střelou z mezikruží.

Hokejisté Českých Budějovic se radovali z prvního bodového zisku v sezoně, když při své domácí premiéře zdolali Plzeň 5:4. Utkání mělo slavnostní úvod, protože mu předcházela laserová show a slavnostní rozloučení s brankářem Romanem Turkem, který v létě ukončil kariéru. Mistr světa z roku 1996 vhodil čestné buly a jeho dres s číslem jedna byl vyvěšen pod strop Budvar Arény. A Budějovičtí poté otáčeli nepříznivý vývoj utkání, když prohrávali 0:2 a 1:3. Obrat se jim povedl a v 52. minutě vstřelil vítězný gól Šimánek.

Karlovy Vary s novým trenérem Antonínem Stavjaňou čekají i po 2. kole extraligy na první bod, když podlehli Liberci 1:3. Severočeši jsou naopak zatím suverénní a opět je dovedla k úspěchu formace Tomáše Vaka s Miloslavem Hořavou a Jaroslavem Kudrnou na křídlech. Při páteční výhře nad Zlínem 6:3 obstarala čtyři branky, na západě Čech další dva góly.

ZV repríze čtvrtfinále play off minulé sezony si letošní druhé vítězství pšipsala Slavia, která porazila Zlín 4:3 v prodloužení. Domácí přitom dokázali otočit stav z 0:2 na 3:2, ale v 56. minutě vyrovnal Vladimír Roth a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl Juraj Štefanka.

2. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. M. Růžička (Hrabal) - 17. Bartek (Pivko), 18. Buchtele (Cetkovský), 56. Zohorna (Pivko). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 2:4, navíc Zíb (Třinec) 10 minut. Bez využití. Diváci: 3701.

HC Sparta Praha - HC Vagnerplast Kladno 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Gulaši (Vykoukal), 15. Broš (Vykoukal, Gulaši), 32. Treille (Hlaváč, J. Hlinka), 40. Jan Hanzlík (Kůrka), 49. O'Brien (Broš) - 12. Kuchler (Bělohlav, Knotek), 37. Toman (Látal), 49. Patera (Toman). Rozhodčí: Hodek, A. Jeřábek - Jílek, Jindra. Vyloučení: 9:8, navíc Broš (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4299.

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 5:4 (2:3, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. R. Pšurný (Vydarený), 19. L. Květoň (Langhammer, Gulaš), 27. Martynek (Kašpařík, Pletka), 31. Pletka (Šulc, Novák), 52. Šimámek (Kuchejda, Mikeska) - 3. Lammers (Straka, Vlasák), 5. Lammers (Straka, Jiří Hanzlík), 15. Jan Kovář (Vlasák, Modrý), 40. Vlasák (Straka, Modrý). Rozhodčí: Hribik, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. Diváci: 5082.

HC Benzina Litvínov - HC Vítkovice Steel 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Jareš (Lukeš), 16. Vopat (Jenáček), 34. Jánský (Jenáček, Rindoš), 39. Jenáček (Švarný) - 6. Šedivý (Ovčačík, Káňa), 51. Klimek (Szturc, Káňa). Rozhodčí: Minář, Hrubý - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3966.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Saarinen (Skladaný) - 33. Ondřej (Čakajík), 40. Kudrna (Hořava), 49. Hořava (Vak, Kudrna). Rozhodčí: Polák, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3497.

PSG Zlín - HC Slavia Praha 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 38. I. Rachůnek (Leška, Hamrlík), 39. F. Čech (Balán, Sivák), 44. Hamrlík (Leška) - 28. Vondrka, 37. Sklenář (Endál), 56. Roth, 64. Štefanka (Roth). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4143.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 26. Matějovský (Bahenský), 51. Macho (Fabuš, Marušák), 55. Žabka (Divíšek), 60. Boháč (Lehikoinen), 60. Divíšek (Žabka) - 2. Huml (Jaroslav Svoboda, Kvapil), 44. R. Procházka (Mojžíš). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:3, navíc Hay (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3740.