Smůlu má český obránce Romana Hamrlíka, pro něhož začala sezona zraněním. Ještě než začal oficiální přípravu na nový ročník NHL s týmem Montreal Canadiens si šestatřicetiletý obránce při neoficiálním tréninku po srážce s krajanem Jaroslavem Špačkem pochroumal koleno. Podle deníku Montreal Gazzete olympijský vítěz z Nagana věří, že bude do začátku sezony připraven.

K prvnímu zápasu nového ročníku NHL nastoupí Montreal ve čtvrtek 7. října v Torontu. Pokud by jednička draftu z roku 1992 sehrála v nadcházejícím ročníku všech 82 utkání, může se vyrovnat s 1314 odehranými zápasy v prestižní soutěži Robertu Holíkovi, českému rekordmanovi.

Hamrlík, který začne v dresu Montrealu čtvrtou sezonu, v uplynulém ročníku odehrál 75 zápasů a v nich získal 26 bodů za šest branek a 20 asistencí. V 19 utkáních play-off přidal devět gólových asistencí. Celkem v NHL odehrál 1232 zápasů za Tampu Bay, Edmonton, New York Islanders, Calgary a Montreal a získal 590 bodů za 148 gólů a 442 asistencí.

V bojích o Stanleyův pohár si připsal v 90 utkáních 33 kanadských bodů. S příjmem 5,5 milionu dolarů bude Hamrlík v této sezoně třetím nejlépe placeným hráčem Canadiens.

Související