Oproti sobotnímu zápasu začal výrazně aktivněji Boston. Jeho převahu charakterizuje poměr střel po deseti minutách. Medvědi přestříleli svého soupeře 10:1, ale stejně jako v prvním zápase jim ve skórování několikrát zamezil jistý Bryzgalov v brance Phoenixu.

Ve 12. minutě si na přihrávku z rohu najel Zdeno Chára a na chvíli se ocitl gólmanovi Kojotů tváří v tvář. Bryzgalovovi v tu chvíli pomohli obránci, když v brankovišti vytvořili hradbu těl, kterou slovenský dlouhán neměl šanci prostřelit.

Bruins udělali oproti sobotě změnu a jako brankář číslo jedna nastoupil Thomas, který ovšem v prvním dějství neměl příliš práce.

Poprvé se Thomas divákům v O2 areně předvedl až pár vteřin po začátku druhé třetiny, když vytěsnil Jovanovskiho střelu od modré čáry, kterou ještě šikovně tečoval Vrbata.

Lehce ospalou O2 arenu probudil až ve 32. minutě Milan Lucic, který těsně za modrou čárou napřáhl a střelou pod Bryzgalovovu vyrážečku dostal Boston do vedení.

Bruins byli aktivnější a ještě do konce druhé dvacetiminutovky přidali zasloužený druhý gól. Krejčí vybojoval v útočném pásmu pro Hortona, který střelou z otočky pod břevno překonal Bryzgalova podruhé.

Ve 46. minutě mohl prakticky rozhodnout agilní David Krejčí. Po sérii odrazů se český útočník ocitl sám mezi kruhy s pukem na hokejce. V obrovské šanci však trefil jen připravenou hruď brankáře Kojotů.

O dvě minuty později se Boston přeci jen dostal do třígólového vedení. Seguin si najel za obranu Phoenixu, rukou zpracoval puk a v samostatném úniku vyzrál na Bryzgalova kličkou do forhendu.

V závěru ještě došlo ke krátké potyčce mezi Jovanovskim a Hortonem, ale žádné další zajímavé akce se už diváci nedočkali.

Phoenix Coyotes - Boston Bruins 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Lucic (Horton, Krejčí), 40. Horton (Recchi, Krejčí), 50. Seguin (Ryder, Thomas). Rozhodčí: Leggo, Meier - Henderson, Sharrers. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Střely na branku: 29:37. Diváci: 12.990.

Sestavy:
Phoenix: Bryzgalov - Aucoin, Jovanovski, Ekman-Larsson, Lepistö, Schlemko, Yandle - Vrbata, Hanzal, Whitney - Wolski, Belanger, Doan - Průcha, Korpikoski, Upshall - Stempniak, Fiddler, Pyatt. Trenéři: Tippett, Samuelsson, King a Sulliman.

Boston: Thomas - Boychuk, Chára, Seidenberg, Stuart, Ference, Hunwick - Horton, Krejčí, Lucic - Wheeler, Bergeron, Caron - Ryder, Seguin, Recchi - S. Thornton, G. Campbell, Marchand. Trenéři: Julien, Houda, Ward a Jarvis.