Hokejisté Plzně zvítězili v 10. kole extraligy nad Mladou Boleslaví 5:4, když vítěznou branku vstřelil dvě a půl minuty před koncem řádné hrací doby Martin Heřman. Plzeň se v tabulce dotáhla na svého dnešního soupeře. Plzeňští měli svižný vstup do utkání a už po čtyřech minutách vedli po brankách Straky a Stránského 2:0. Boleslav ale vývoj utkání dokázala otočit a ve 23. minutě ji poslal do vedení 3:2 Gajovský. Zápas byl plný branek a zvratů, protože domácí už za dalších pět minut zase vedli, ale hosté za minutu vyrovnali. Pak už zápas zlomil vítězným gólem Heřman. Navrátilec z NHL plzeňský Petr Sýkora si připsal dvě asistence.

Po výhře nad Spartou se do čela soutěže dostaly České Budějovice, které mají tříbodový náskok před Třincem. Naopak Sparta se, už bez Hlinky, Hlaváče a Ručinského, krčí na předposledním místě tabulky a má víc bodů než bezradné Kladno. Budějovice vedly po dvou třetinách 3:0, ale Sparta se dvěma brankami Treilleho vrátila do hry. V poslední minutě však domácí potvrdili svou výhru střelou do prázdné branky.

Brnu stačila jediná branka

Brněnské Kometě stačila jediná branka k výhře na ledě Pardubic. Východočeši, obhájci mistrovského titulu, prohráli čtvrtý domácí zápas za sebou. Jediný gól zaznamenal ve 34. minutě v přesilové hře po přihrávce Hrušky Jozef Balej. Čisté konto za šestadvacet úspěšných zákroků si připsal brankář Brna Sasu Hovi.

O poznání na góly bohatší utkání se hrálo v Karlových Varech, kde domácí porazili Litvínov 6:3. Litvínovští hokejisté stále čekají na první bodový zisk ze hřiště soupeře, ve Varech byli neustále o krok pozadu a jen dotahovali vedení domácích. Definitivně o svém vítězství rozhodly Vary ve třetí třetině, kterou vyhrály 2:0. Karlovarští hokejisté vyhráli pošesté ze sebou a vytvořili nový klubový rekord.

Pokračuje bída Kladna, které prohrálo na Slavii 0:3, čeká na své první body ze hřišť soupeřů a zůstává se ziskem pouhých třech bodů poslední. Naopak Slavia se doma zmátořila a po třech předešlých prohrách podruhé v sezoně na domácím ledě vyhrála. Kladenské střelce vychytal bývalý kladenský gólman Kopřiva. Branky za Slavii stříleli Vondrka, Doležal a Růžička.

10. kolo hokejové extraligy:
HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 5:4 (2:2, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Straka (P. Sýkora, Jiří Hanzlík), 4. Stránský (J. Heřman), 26. Vlasák (P. Sýkora, Slaney), 28. Vostřák (Straka), 58. M. Heřman (Dvořák) - 12. Lehikoinen (Pabiška, Marušák), 13. Jindra (Boháč, Divíšek), 23. Gajovský (Milroy, Žabka), 29. Loskot (Pabiška, Hay). Rozhodčí: Hradil, Polák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 7:12. Využití: 3:2. Diváci: 4835.

HC Eaton Pardubice - HC Kometa Brno 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 34. Balej (R. Hruška, Kvapil). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 8295.

HC Energie Karlovy Vary - HC Benzina Litvínov 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Cyganov (Hřebejk, Skladaný), 20. Skladaný (Skuhravý), 27. Pech (Gřegořek, Sailer), 31. D. Hruška (Sailer), 43. Kokko (D. Hruška, Skuhravý), 60. Skuhravý (Kumstát, Sloboda) - 17. Jánský (V. Hübl), 27. Majdan (Rindoš, Gula), 33. Švarný (Lukeš). Rozhodčí: Husička, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:11, navíc Švarný (Litvínov) 10 min. Využití: 5:1. Diváci: 3202.

HC Slavia Praha - HC Vagnerplast Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Vondrka, 36. Doležal (Sklenář), 47. V. Růžička ml. (Kadlec). Rozhodčí: Minář, Šindler - D. Jelínek, Pešek (41. Pouzar). Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 2876.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Gulaš (Mertl), 35. Mikeska (Vydarený), 38. Martynek (Pletka, Ptáček), 60. Šimánek (Kašpařík, Mikeska) - 42. Y. Treille (Bartánus), 44. Y. Treille (Zacpálek, Pacovský). Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:8, navíc J. Novák - Koreis oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5024.