Minulý týden byl odvolán z funkce kouče hokejistů Spartaku Moskva a už ve čtvrtek má stvrdit podpisem nové angažmá. Trenér Miloš Říha se po čtyřech letech vrátí na střídačku moskeveského klubu Atlant Mytišči. Tvrdí to server sports.ru i další ruská média.

"Nic jsem ještě nepodepsal, stále jednáme," řekl Říha. Svou roli zřejmě hraje i skutečnost, že tým je momentálně mimo ruskou metropoli. A zástupci klubu už dříve avizovali, že jméno nového trenéra oznámí až po návratu týmu do Moskvy.

Říha vedl Atlant v sezoně 2005/06, kdy klub působil v ruské superlize pod názvem Chimik Voskresensk. Dovedl jej do čtvrtfinále play-off, ale poté se nedohodl na podmínkách nové smlouvy. Po roce převzal Spartak, který v předešlých dvou sezonách dovedl vždy do play-off.

V současné sezoně se však jeho týmu, který v létě angažoval slavného brankáře Dominika Haška, nedařilo, a v pátek byl proto Říha odvolán. Okamžitě se však začalo spekulovat, že by se mohl vrátit na střídačku Mytišči, jemuž se vstup do KHL rovněž nevydařil.

Bývalý kouč Pardubic, Sparty nebo Karlových Varů se v novém působišti potká s krajany Zbyňkem Irglem a momentálně zraněným Janem Bulisem.

Související