Český hokejista Milan Hejduk si v pondělním utkání NHL připsal dvě asistence a pomohl Coloradu k výhře 3:1 na ledě New Yorku Rangers.

Čtyřiatřicetiletý útočník stál v obou případech u zrodu gólových akcí, které v přesilových hrách přesně zakončoval Chris Stewart. Klíčovým momentem v utkání byla 48. minuta, v níž Avalanche odskočili dvěma zásahy z 1:1.

Už i hokejisté Toronta přišli o letošní neporazitelnost a po čtyřech vítězstvích podlehli v domácím prostředí New Yorku Islanders 1:2 v prodloužení.

Vítěznou branku vstřelil v čase 63:26 nechytatelnou ranou z voleje John Tavares.

U jediného gólu Toronta zaznamenal asistenci Tomáš Kaberle, jehož zblokovanou střelu usměrnil do branky hostí Phil Kessel.

Výsledky NHL:

Toronto – NY Islanders 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Branky: 58. Kessel (Kaberle) – 23. Moulson, 64. Tavares. Střely na branku: 30:20. Diváci: 19 086.

NY Rangers – Colorado 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Frolov – 13. a 48. Ch. Stewart (na obě Hejduk), 48. Winnik. Střely na branku: 32:34. Diváci: 17 711.

Pittsburgh – Ottawa 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Branky: 9. Letestu, 14. Crosby, 18. Malkin, 31. Dupuis, 31. Letang – 26. Alfredsson, 45. Campoli. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18 101.

Tampa Bay – Dallas 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Branky: 39. a 47. Moore (na první Kubina), 17. Downie, 20. Stamkos, 30. Bergenheim – 16. Petersen, 27. Burish, 47. Morrow, 59. Neal. Střely na branku: 44:19. Diváci: 13 277.

Chicago – St. Louis 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)
Branky: 54. a 56. Hossa, 64. Sharp – 30. a 50. Perron. Střely na branku: 33:34.