Krize hokejistů New Jersey v NHL nebere konce. V pondělním utkání poprvé v sezoně nedali ani gól, prohráli na ledě Vancouveru 0:3 a se ziskem pouhých sedmi bodů v 13 zápasech zůstávají nejhorším týmem ligy.

Ďáblové sice v utkání přestříleli Canucks 30:23, ani jednou však nedokázali překonat brankáře Roberta Luonga. Naopak Martin Brodeur na druhé straně třikrát kapituloval. Poprvé ho překonal ve 14. minutě Raffi Torres, na 2:0 zvýšil v 22. minutě Ryan Kesler a třetí gól přidal v třetí třetině z trestného střílení Henrik Sedin.

Do čela tabulky Východní konference se vyhoupli hokejisté Philadelphie, kteří porazili Carolinu 3:2 a připsali si čtvrté vítězství v řadě. Dvěma góly se na úspěchu Flyers podílel útočník Scott Hartnell. Dvakrát se v pondělí trefil také Brandon Dubinsky, díky němuž Rangers zdolali 3:2 Chicago.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Chicago 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 20. a 41. Dubinsky, 47. Christensen - 18. Kopecký, 47. Kane. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.200.

Vancouver - New Jersey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 14. Torres, 22. Kesler, 54. H. Sedin z tr. střílení. Střely na branku: 23:30. Diváci: 18.860.

Philadelphia - Carolina 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 13. a 47. Hartnell, 32. Giroux - 24. Dwyer, 60. Corvo. Střely na branku: 37:28. Diváci: 19.038.