Nový reprezentační kouč Alois Hadamczik postavil tým na účastnících světového šampionátu v Německu, přesto reprezentace propadla. "I já jsem s tím počítal, že je tady zkušenější tým, než když jsem začínal. Na Karjale bylo dejme tomu deset stabilních hráčů, kteří hráli v Kolíně nad Rýnem, celkem jich je z týmu čtrnáct. Ale samozřejmě, chybí teď dalších deset," uvědomuje si Hadamczik v rozhovoru pro ČTK.

A absence oněch deseti zkušených byla podle trenéra znát. "To byli právě ti hráči, kteří udávali na mistrovství světa rytmus a tón. Teď na turnaji nebyli takoví, kteří by to sami utáhli a vzali na sebe. A aby dávali góly jen Červenka, Klepiš a Hubáček, to je málo," řekl Hadamczik. Na velké množství individuálních chyb reagoval český lodivod prostě: "Je to až nepochopitelné."

Hadamczik také kroutil hlavou nad lehkovážností, s kterou Češi turnaj odehráli. "Třeba proti Finům jsme chtěli hrát profesorský hokej. To je ale historie, že někteří hráči byli mistři světa. Je nová sezona a musí jít znovu toho soupeře porazit. Tu myšlenku musí v hlavě změnit," uvedl bývalý trenér Vítkovic. „Hráči si mysleli, že to půjde samo, ale tak to nejde. Musí být sebeobětování a vnitřní nasazení. Tento turnaj ukázal, že se to musí změnit," dodal.

S výkony některých hráčů byl Hadamczik zklamaný. Čekal hlavně více od hráčů, kteří mají zkušenosti z NHL. Konkrétní však být nechtěl. "Asi tak padesát procent hráčů mě uspokojilo a padesát procent ne," uvedl.

Do příštího turnaje Euro Hockey Tour se může složení týmu hodně změnit. "Budeme sledovat, jak se vyléčí zranění hráči jako Karel Rachůnek, Blaťák, Barinka, Sičák. Bude i Rolinek. V lize máme v hledáčku třeba Koukala, Koláře, Starého, Jana Kováře a další. Uvidíme dál, komu dáme šanci," řekl Hadamczik.

Na závěr se českého trenéra novináři dotazovali, zda tuší, proč se českému výběru na Karjala Cupu tradičně nedaří. "Netuším, proč tu máme tak špatnou bilanci. Minulostí se moc nezabývám," uzavřel Hadamczik.

Související