Úspěšná česko-slovenská spolupráce Rozsívala s Gáboríkem přišla krátce před koncem druhé třetiny, kdy však již měli hostující Tučňáci tříbrankový náskok. Po Gáboríkově trefě se již do závěrečné sirény skóre 1:3 nezměnilo, přestože domácí hráli v třetí třetině tři přesilovky.

Penguins úspěšnou hrou v početní nevýhodě dokázali prodloužit šňůru na již 32 po sobě jdoucích oslabení bez inkasované branky. Dvaatřicetiletý Rozsíval tak alespoň vylepšil svou bilanci v probíhajícím ročníku na dva góly a sedm asistencí v 17 odehraných zápasech.

Pittsburgh se díky dvoubodovému zisku dotáhl na vedoucí tým Atlantické divize Philadelphii a díky devíti výhrám z posledních deseti utkání ztrácí jen dva body na nejlepší tým dosavadního průběhu základní části Washington.

"Je to naší obrovskou soudržností, brankářem počínaje přes celý tým tam a zpátky. Občas jsou tu zápasy, kdy hrajete dobře, a stejně nevyhráváte, neboť tu jsou dobré týmy a vše je hodně těsné. Ale tím, jak nyní hrajeme, jsou naše šance na výhru o to vyšší," řekl kapitán týmu Sidney Crosby.

Hemský stále nehraje

V sestavě Edmontonu sice opět chyběl kvůli potížím s třísly jeden z hlavních ofenzivních lídrů Aleš Hemský, i bez české hvězdy však dokázali Olejáři zvrátit nepříznivě se vyvíjející duel na ledě jiného kanadského týmu Ottawy. Domácí Senators dlouho vedli 1:0 zásluhou první trefy Nicka Foligna v sezoně, ale 81 vteřin před druhou přestávkou vyrovnal Tom Gilbert a třetí třetina patřila díky třem vstřeleným brankám a spolehlivému výkonu gólmana Martina Gerbera Edmontonu.

Zkušený švýcarský brankář tak vyhrál i druhý zápas v sezoně, do nějž byl nasazen po povolání do prvního týmu z farmy v Oklahomě v AHL. Pro Gerbera, jenž strávil minulý ročník v KHL, bylo vítězství o to radostnější, že v Ottavě v minulosti téměř tři sezony působil.

"Je určitě pěkné si připsat tuto výhru. Vždy je dojemné hrát někde, kde člověk strávil nějaký čas," připustil šestatřicetiletý Gerber, který byl i díky 22 úspěšným zásahům vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Calgary přehrálo Minnesotu

Ještě o něco lépe se však v pondělním programu vedlo jeho brankářským kolegům z Calgary a Anaheimu. Fin Miikka Kiprusoff pomohl 32 úspěšnými zákroky Flames k výhře 3:0 nad Minnesotou, pod niž se desátým gólem a desátou asistencí podepsal i kapitán Jarome Iginla.

Brankář Anaheimu Jonas Hiller zase za svá záda nepustil ani jeden z 27 vystřelených puků a Ducks tak porazili Los Angeles 2:0. Oba gólmani se díky bezchybným výkonům stali největšími hvězdami duelů.

V dalším utkání se po výhře 4:1 v Carolině radoval Dallas. Hokejisté Stars si připsali čtvrtou výhru za sebou a osamostatnili se v čele Pacifické divize před Phoenixem.

Dvěma góly se na vítězství podílel útočník James Neal. "Nejvíce potěšitelné na tom všem je fakt, že jsme podali naprosto výborný týmový výkon," pochvaloval si kouč vítězů Marc Crawford.

NHL:

NY Rangers - Pittsburgh 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky: 37. Gáborík (Rozsíval) - 6. Talbot, 33. Letang, 34. Conner. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.200.

Carolina - Dallas 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 28. E. Staal - 11. a 25. Neal, 23. Ott, 44. Benn. Střely na branku: 28:33. Diváci: 15.382.

Calgary - Minnesota 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 24. Bouwmeester, 24. Iginla, 59. Hagman. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.289.

Ottawa - Edmonton 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 7. Foligno - 39. Gilbert, 45. Cogliano, 53. Brule, 59. Hall. Střely na branku: 23:25. Diváci: 17.002.

Anaheim - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 33. Fowler, 58. Blake. Střely na branku: 19:27. Diváci: 17.174.