Osmou výhru z posledních devíti zápasů vychytal v NHL v dresu Atlanty český hokejový brankář Ondřej Pavelec. V duelu s Nashvillem zneškodnil 27 z 29 střel a Thrashers zvítězili 3:2 v prodloužení.

Domácí po první třetině prohrávali 0:2, v 35. minutě ale snížil Jim Slater, v polovině třetí třetiny vyrovnal v přesilové hře Andrew Ladd a obrat dokonal v třetí minutě nastaveného času obránce Zach Bogosian.

Obrat předvedli v pondělí také hokejisté Toronta v souboji s nejlepším týmem NHL Washingtonem. Po dvou třetinách prohrávali Maple Leafs už 1:4, v třetí třetině však dokázali i díky dvěma asistencím Tomáše Kaberleho vyrovnat a v penaltovém rozstřelu zařídil jejich vítězství Michail Grabovskij.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - New Jersey 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Kunitz, 33. Crosby - 15. Rolston. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.185.

Washington - Toronto 4:5 po sam. náj. (2:1, 2:0, 0:3 - 0:0)
Branky: 3. a 27. Perreault, 15. Knuble, 34. Ovečkin - 12. a 59. MacArthur, 45. a rozh. nájezd Grabovskij (na první T. Kaberle), 58. Brent (T. Kaberle). Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 28 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18.398.

Columbus - Dallas 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. Russell (Voráček), 60. Nash, rozh. nájezd Wilson - 36. B. Richards, 48. Ott. Střely na branku: 29:18. Diváci: 10.932.

Detroit - San Jose 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky: 8. Holmström, 19. Franzén - 26. a 52. Couture, 16. J. Thornton, 25. Wallin, 39. Heatley. Střely na branku: 27:35. Diváci: 19.010.

Atlanta - Nashville 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 35. Slater, 47. Ladd, 63. Bogosian - 9. Wilson, 12. Sullivan. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 37:29. Diváci: 10.024.