Český tým začal reprízu finále letošního mistrovství světa celkem sympaticky, pod žádný očekávaný tlak sborné se nedostal. Hned z první větší šance soupeře ale inkasoval, když Štěpánka prostřelil osamocený Grigorenko z ideální pozice mezi kruhy.
I další branku přidali domácí. V 13. minutě se ranou od modré prosadil v přesilovce Nikulin. V přesilovce se mohli prosadit i Češi, Hubáčkův gólový pokus však Barulin zastavil.

Na začátku druhé třetiny už ale gólman Mytišči tak úspěšný nebyl, z dorážky jej překonal kapitán Rolinek. Ze snížení se však Češi dlouho neradovali, při Koukalově vyloučení totiž inkasoval Štěpánek potřetí. Radulovovi však ke gólu pomohla nešťastná Blaťákova teč.

Národní tým však hrál ofenzivně lépe než ve čtvrtek ve Finsku a vypracoval si řadu možností ke skórování. Snížit mohli Klepiš, Vašíček nebo Ivan Rachůnek, který ve 29. minutě trefil tyč. Podobně si v úvodu třetí části vedli i Nakládal, jenž do utkání zasahoval sporadicky jako sedmý obránce, a Vampola.

Channel One Cup, druhý turnaj hokejové Euro Hockey Tour v Moskvě:
Rusko - Česká republika 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Grigorenko (Mozjakin, A. Radulov), 13. I. Nikulin (Kajgorodov, Morozov), 25. A. Radulov (Grigorenko) - 22. Rolinek (Čáslava, Marek) Rozhodčí: Levonen, Boman (oba Fin.) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.). Vyloučení: 9:6. Využití: 2:0. Diváci: 14.000.

Rusko: Barulin - I. Nikulin, Bělov, Kornějev, Grebeškov, Kuljaš, Jemelin, Guskov, Birjukov - Morozov, Kajgorodov, Zaripov - A. Radulov, Grigorenko, Mozjakin - Afinogenov, Gorovikov, Lisin - Galimov, Čurilov, Kaljanin. Trenér: Vjačeslav Bykov.
Česká republika: Štěpánek - K. Rachůnek, Blaťák, Lojek, Čáslava, Krajíček, Barinka, Nakládal - Klepiš, Koukal, Hubáček - Irgl, Marek, Rolinek - M. Růžička, Vašíček, Kvapil - Bulis, Vampola, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Švédsko - Finsko 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Brodin (Ekholm, Sjörgren), 19. Erixon, 29. Lindström (Persson), 37. Sjögren (Brodin), 42. Danielsson (Sjögren), 47. Mag. Johansson - 17. Pesonen (Pyörälä, Viitaluoma). Rozhodčí: Bulanov, Zacharov - Birin, Putulin (všichni Rus.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0.

Švédsko: Larsson - Petrasek, Fernholm, Mag. Johansson, Ekholm, Rundblad, Kronwall, D. Axelsson, Erixon - Brodin, Sjögren, Zackrisson - Nilsson, Persson, Lindström - Danielsson, Krüger, Ericsson - Thörnberg, Warg, Melin. Trenér: Pär Marts.
Finsko: Kilpeläinen - Hietanen, Nordlund, Karalahti, Jalasvaara, Latvala, Uusitalo, Jaakola, Korpikari - Pyörälä, Viitaluoma, Pesonen - Lehtonen, Lindgren, Lahti - Louhivaara, Hytönen, Komarov - Tyrväinen, Wirtanen, Ahtola. Trenér: Jukka Jalonen.