Přestože se oba celky snažily o aktivní hru, velké šance v úvodní desetiminutovce chyběly. Až v 19. minutě se už radovali hosté z vedení, když po Dvořákově přihrávce dorazil puk u pravé tyče volný Plášek. Sudí si ještě situaci prověřili u videa.

Úvod druhého dějství patřil Indiánům, Strakovu teč Benákovy střely ještě Falter pokryl, ale nakonec Plzeň svou převahu zužitkovala. Po chybě v kladenské rozehrávce vysunul Modrý Stránského, který zvýšil na 2:0. Domácí mohli být rádi, že pak skončila mimo Kovářova teč a v 34. minutě se dočkali snížení. Při St. Pierreově trestu uvolnil Toman Kallu, který zblízka překonal Horčičku.

V úvodu závěrečného dějství neproměnili další plzeňské šance Straka, Stránský a největší Duda. Kladno tak mohlo v 48. minutě při Dreslerově pobytu na trestné lavici slavit vyrovnání, když po Kallově křížné přihrávce překonal Horčičku tvrdou ránou z pravé strany Treille.

Západočeši ale nechtěli přijít o další důležité body v boji o desítku pro play off a tlačili se do útoku. Falter dlouho odolával, ale v 55. minutě už nestačil na střelu z mezikruží kapitána Straky, který rozhodl. Při Vlasákově trestu stálo při hostech štěstí, když Patera trefil v 58. minutě bekhendem horní tyč a puk se odrazil před brankovou čáru, což potvrdil i videorozhodčí.

35. kolo hokejové extraligy:

Kladno - Plzeň 1929 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 34. Kalla (Toman, S. Treille), 49. S. Treille (Kalla, Toman) - 19. Plášek (Dvořák, Obdržálek), 28. Stránský (Modrý), 55. Straka (Modrý, Vlasák). Rozhodčí: Hribik, Husička - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 1740.

1.   HC Vítkovice Steel   34   111:82   65
  2.  HC Oceláři Třinec  34  109:91  60
  3.  Bílí Tygři Liberec  34  99:93  60
  4.  PSG Zlín  34  109:88  57
  5.  HC Eaton Pardubice  34  90:81  56
  6.  HC Kometa Brno  34  90:86  54
  7.  HC Slavia Praha  34  91:86  53
  8.  HC Energie Karlovy Vary  34  106:100  50