Favorizovaný tým Petrohradu potvrdil svoji kvalitu i ve finále tradičního Spenglerova poháru v Davosu. V turnaji, z něhož se hokejisté Sparty vrátili po třech porážkách, porazil ruský celek ve finále kanadský výběr 4:3.

K historicky čtvrtému triumfu Petrohradu na tradičním podniku přispěli i všichni čtyři zástupci českého hokeje v týmu. Finále odchytal brankář Jakub Štěpánek, v útoku nastoupil Petr Čajánek a ze střídačky vedli mužstvo trenér Václav Sýkora s asistentem Janem Votrubou.

Skóre načal v 11. minutě úspěšnou dorážkou Sušinskij. Ve 27. minutě však za Kanadu vedenou legendárním Markem Messierem vyrovnal po parádní kombinaci Dupont. Vedení však Petrohradu brzy vrátil Jašin, který se trefil z mezikruží vteřinu před skončením přesilové hry pět na tři.

Ve 35. minutě přidala třetí gól Petrohradu další hvězda ruského týmu Afinogenov a jak se ukázalo, šlo o rozhodující náskok pro zbývající průběh duelu. Kanaďané se sice nevzdali, jenže naráželi na spolehlivě chytajícího Štěpánka, jehož dokázal pokořit až v 59. minutě McLean, který vykřesal jiskru naděje pro Kanadu.

Zámořský výběr to následně zkusil se šesti bruslaři v poli, což však využil ke své druhé trefě v utkání Sušinskij. Holdenův gól dvě vteřiny před koncem už nemohl na triumfu Petrohradu nic změnit.

Petrohrad - Kanada 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 11. a 59. Sušinskij, 31. Jašin, 35. Afinogenov - 27. Dupont, 59. McLean, 60. Holden.