Český brankář Ondřej Pavelec byl poprvé v letošní sezoně z výkonnostních důvodů střídán. Perspektivní gólman Atlanty, který před pátečním utkáním NHL figuroval na druhé příčce soutěže v procentuální úspěšnosti zásahů, přenechal své místo Chrisi Masonovi ve 34. minutě za stavu 1:4.

Ani jeho náhradník ale nezastavil útočné choutky Toronta, které přidalo další rychlé tři trefy. Pavelec se proto vrátil do hry a inkasoval ve zbývající minutě druhé třetiny ještě jeden gól. Od třetí části nastoupil v brance Thrashers opět Mason a nedovolil soupeři vstřelit potupnou desítku. Atlanta nakonec doma prohrála s Torontem 3:9.

Hostující Maple Leafs rozhodli o osudu utkání v prostředním dějství, kdy šestkrát skórovali v rozmezí 33. až 40. minuty. Mimořádně efektivní byly i jejich přesilové hry, v nichž se prosadili pětkrát. Členem elitní formace Toronta pro přesilové hry je také Tomáš Kaberle, který od modré čáry rozděluje přihrávky. Český obránce si tímto způsobem připsal tři asistence, čtvrtou přidal rychlým založením útoku a za svůj přehled ve hře byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Prohru si připsal i další český gólman v soutěži Tomáš Vokoun. S Floridou sice vedl po první části 2:0, ale od druhé třetiny se začala karta obracet a hostující Carolina nakonec zvítězila 5:3. Dvěma góly se o výhru Hurricanes zasloužili Jeff Skinner a Erik Cole.

NHL:
Atlanta - Toronto 3:9 (1:2, 0:6, 2:1)
Branky: 3. Enström, 55. Cormier, 60. Ladd - 16. a 36. Grabovskij (na první Kaberle), 34. a 38. Kuljomin (na druhou Kaberle), 40. a 40. MacArthur (na obě Kaberle), 10. Versteeg, 33. C. Armstrong, 42. Kessel. Střely na branku: 44:34. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 34 minut, inkasoval pět branek z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 79,17 procenta. Diváci: 14.592.

Florida - Carolina 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)
Branky: 13. a 60. Reasoner (na druhou Dvořák), 2. Booth (Olesz) - 22. a 31. Skinner, 57. a 60. Cole, 50. E. Staal. Střely na branku: 35:35. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, inkasoval čtyři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 88,24 procenta. Diváci: 14.262.

Chicago - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Sharp, 48. P. Kane, rozh. nájezd Toews - 21. Alfredsson, 59. M. Michálek. Střely na branku: 26:26. Diváci: 21.657.

Dallas - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Sutherby, 31. Ribeiro - 23. Fedotěnko, 49. Anisimov, rozh. nájezd Zuccarello. Střely na branku: 30:31. Diváci: 14.934.

Calgary - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. a 22. Glencross, 20. Iginla, 32. Babchuk - 21. a 49. Rafalski, 16. Helm, 40. Eaves (Hudler), rozh. nájezd Bertuzzi. Střely na branku: 39:27. Diváci: 19.289.

Vancouver - Edmonton 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
Branky: 23., 45. a 51. Kesler, 21. a 27. D. Sedin, 54. Edler - 40. Hemský (Šmíd). Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.860.

Anaheim - Columbus 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Branky: 6. a 28. Selänne, 42. a 48. Ryan, 34. Beleskey, 56. McMillan. Střely na branku: 29:27. Diváci: 12.815.