Sparťané druhou výhrou vyrovnali bilanci pražských derby v této sezoně a díky dnešnímu úspěchu ztrácejí na dvanáctém místě na devátou Plzeň i desáté Brno deset bodů, ale mají ještě zápas k dobru. Slavii se i přes ztrátu nevzdálily šesté České Budějovice, které prohrály na ledě poslední Mladé Boleslavi.

Spartě vyšel vstup do utkání a už ve 23. vteřině otevřela skóre. Ton z levé strany křížnou přihrávkou našel u levé tyče Kopřivovy branky neobsazeného Broše a ten dal svůj patnáctý gól v sezoně. Ve třetí minutě měl další možnost Luňák. V dalších minutách tuhá bitva velké šance nenabízela a nepomohly k tomu ani přesilovky.

V úvodu druhé části přišla Slavia o zraněného kapitána Kadlece a ve 22. minutě navíc už prohrávala o dva góly. Macholdova střela se odrazila od zadního mantinelu k levé tyči ke Kafkovi, který si pohodlně připsal první trefu v této sezoně extraligy v dresu Sparty. Slavia marně dobývala neprostupnou obranu soupeře, který se navíc snažil hrozit z brejků.

Stále aktivnější hra sešívaných ke kontaktnímu gólu nevedla ani v třetí části hry. Naopak v 54. minutě se proháčkoval obranným pásmem Slavie Ton a z mezikruží zápěstím definitivně rozhodl. Závěr ještě okořenila potyčka Gulašiho s Vašíčkem.

Ligu vede stále Třinec

Hokejisté Třince neztratili v základní části sezony bod ani ve čtvrtém vzájemném souboji s Kladnem, když na jeho ledě zvítězili poměrem 6:4. Oceláři si díky vítězství upevnili vedení v průběžné tabulce, k němuž dvěma góly a asistencí pomohl útočník Jiří Polanský, naproti tomu náskok Kladna na poslední Mladou Boleslav se snížil na sedm bodů.

Středočechům se totiž podařilo na domácím ledě zdolat České Budějovice 3:2. Všechny brnaky padly v Mladé Boleslavi ve třetí třetině. Vítěznou trefu zaznamenal ve 47. minutě Zdeněk Bahenský. V domácím prostředí naopak nezabodovala brněnská Kometa, která podlehla Zlínu 2:4. Stejným poměrem zdolali Vítkovice Karlovy Vary. O vítkovické góly se přitom postarali výhradně slovenští hráči: dvakrát se trefil Roman Tomas, po brance přidali Rudolf Huna s Denisem Rehákem.

Vítězný debut zažil v pardubickém dresu Tomáš Kůrka, kterého uvolnila na hostování na východ Čech pražská Sparta. Eaton porazil Litvínov 4:2, Kůrka si připsal dvě asistence.

43. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Broš (Ton, Gulaši), 22. Kafka (Macholda), 54. Ton. Rozhodčí: Šindler, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 10.108.

Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Husák, Macholda, Jan Hanzlík - Ton, Broš, Smoleňák - Kratěna, D. Výborný, Bartánus - Kafka, Koreis, Hromas - Žalčik, Luňák, Karpov. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec (22. Barák), Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Vašíček - Krenželok, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Jaškin, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín - od 31. navíc Pospíšil. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Vagnerplast Kladno - HC Oceláři Třinec 4:6 (0:2, 2:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Patera (Toman), 28. Mrázek (Kuchler), 46. Knotek (Toman), 60. S. Treille - 7. Zíb (Zagrapan, Peterek), 8. D. Květoň (Polanský), 23. Polanský (D. Květoň, Zíb), 33. Orsava (Bonk), 40. V. Polák (Varaďa), 53. Polanský (M. Růžička, D. Květoň). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 1987.

Kladno: Cikánek (23. Falter) - Kameš (25. Mrázek), Drtina, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Melka, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Valský. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Třinec: Hamerlík - Krajíček, Seman, Zíb, Hrabal, Lojek, Hudec, Richter - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Zagrapan, Peterek, Adamský - V. Polák, Bonk, Varaďa - Vágner, Orsava, McGregor. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

BK Mladá Boleslav - HC Mountfield České Budějovice 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 41. Gajovský (Boháč), 43. Nouza, 47. Bahenský (Plodek) - 41. Pletka (Martynek, Kašpařík), 46. Ptáček (Vydarený, L. Květoň). Rozhodčí: Pešina, Souček - Kis, Prchal. Vyloučení: 5:7, navíc Matějovský (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3160.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Lehikoinen, Žabka, Chaloupka - Boháč, Divíšek, Gajovský - Bahenský, Štefanka, Hyka - Matějovský, Tvrdík, Plodek - Loskot, Vrbata, Nouza - od 53. navíc Pabiška. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
České Budějovice: Jakub Kovář - Vydarený, Kotaška, Ptáček, Kolarz, Šulc, Novák - Podlešák, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Pletka, Kašpařík, Martynek - R. Pšurný, Mertl, Kuchejda. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. R. Hruška (Kvapil), 30. Stehlík (Hubáček, Širokovs) - 4. Roman Vlach (J. Ondráček), 22. Galvas (Důras), 54. Hamrlík (Leška, Balaštík), 60. Důras. Rozhodčí: Polák, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5, navíc Dlouhý (Brno) na 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec, Protivný - Jakub Svoboda, Dopita, Veselý - Erat, R. Hruška, Kvapil - Širokovs, R. Procházka, Hubáček - Brabenec, Huml, Dlouhý. Trenéři: Lubina a Číhal.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Galvas, Švrček, Řezníček, Grof, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - I. Rachůnek, Balán, Důras - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Tomas (Ovčačík), 4. Huna, 31. Rehák (Pohl, Tomas), 49. Tomas (Strapáč, Húževka) - 53. Košťál (Kumstát, Nosek), 60. Sloboda (T. Rohan). Rozhodčí: Minář, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 4070.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Trnka, Ovčačík, Rehák, Punčochář, Voráček, Bartoň - Huna, Burger, Szturc - Strapáč, Húževka, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, J. Sýkora, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Karlovy Vary: Závorka (4. Sáblík) - Nosek, Gřegořek, Dobroň, Čutta, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Klíma, Dej - L. Klíma, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

HC Eaton Pardubice - HC Benzina Litvínov 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Zohorna (Kůrka), 29. Zohorna (Mezei, Pineault), 39. Kolář II (Pineault, Kůrka), 41. Kolář I (Starý) - 32. Kubinčák (Vopat, Trávníček), 36. Kubát (Lukeš). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:9. Bez využití. V oslabení 0:1. Diváci: 8105.

Pardubice: A. Svoboda - Kaberle, Nakládal, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II - Bartek, Koukal, Buchtele - Kolář I, Špirko, Starý - Pineault, Zohorna, Kůrka - Kousal, Nahodil, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.
Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Skuhrovec, Švarný, Gula - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Černý, Rindoš, Jenáček - Kubinčák, Vopat, Trávníček - Bojer, Kracík, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera.