Rychle na letadlo a hurá za novými spoluhráči. Z letiště rovnou do haly, na rozbruslení a zápas. Tak vypadal velký den Tomáše Kaberleho. Den, ve kterém po dvanácti sezonách v Torontu našel v NHL nový domov. Od pátku patří Bostonu a v noční premiéře proti Ottawě přispěl k vítěznému startu nové éry.

Nikdo neví, jak dlouhá bude, protože ofenzivní obránce bude po sezoně volným hráčem a bude si moct vybírat z mnoha nabídek. Teď je ale dvaatřicetiletý Kaberle v Bostonu a musí si rychle zvykat. Na rozkoukání není moc času, vždyť po příletu z Toronta přijel Kaberle do haly jen 20 minut před rozbruslením.

"Že to se to všechno seběhlo tak narychlo? Někdy je to tak nejlepší," řekl Kaberle zámořským novinářům. "Všichni spoluhráči mě přijali skvěle, cítím zde dobrou atmosféru. Není čeho litovat, v Torontu jsem si odehrál své," dodal.

Patnáctka na dresu je pryč

V dresu Bostonu se s netradičním číslem 12 (stejné nosí v Pardubicích jeho bratr František) na zádech zapsal obstojně, i když byl u prvního inkasovaného gólu, který ottawskému Butlerovi pomohl připravit Milan Michálek. Celkem na ledě pobyl 19 minut a 34 vteřin, což je o něco menší porce čase, než na jakou byl zvyklý z Toronta.

Kaberle přiznal, že se mu po letech spekulací, kdy bude konečně vyměněn, ulevilo. "Není jednoduché nad tím pořád přemýšlet. Teď je to za mnou a můžu se soustředit jen na zápasy a snad i na play-off," uvedl kladenský odchovanec.

Chára: Je to skvělá posila

Boston se o jeho získání pokoušel už v minulých letech a Kaberle to podle svých slov ocenil. Stejně jako proměnu, kterou Bruins v posledních letech prošli. "Vždycky je těžké proti Bostonu hrát a také je to tým z originální šestky NHL. Proto jsem si je vybral," dodal.

Trenér Claude Julien si po zápase Kaberleho hru pochvaloval. "Hraje v klidu, nezmatkuje s pukem. Hodně nám pomůže v přesilovkách," doufá kouč. A kapitán Zdeno Chára si nad novým parťákem do defenzivy libuje. "Je to skvělá posila. Získali jsme s ním něco, co nám dosud v týmu chybělo. Jeho rozvaha, přihrávky a přehled nám hodně pomůžou."

S Kaberlem v sestavě se z Bostonu stal jeden z nejžhavějších kandidátů na Stanley Cup.

Související