Druhý zápas na venkovním stadionu v této sezoně NHL vyhráli hokejisté Calgary, kteří před jednačtyřiceti tisíci diváků porazili Montreal 4:0. Utkání na McMahon Stadium se hrálo při desetistupňovém marzu.

Kiprusoff byl neprůstřelný

Hlavním hrdinou zápasu, do nějž v dresu poražených Canadiens zasáhli i Tomáš Plekanec a Roman Hamrlík, byl brankář Miikka Kiprusoff. Finský gólman v dresu Flames zneškodnil všech 39 střel a stal se prvním brankářem, který při venkovním utkání NHL vychytal čisté konto.

Flames tak potvrdili výbornou formu a vyhráli už jedenácté z posledních čtrnácti utkání a výrazně posílili své šance na postup do play-off. "Sehráli jsme povedený zápas. Klobouk dolů před našimi hráči, kteří si při výjimečnosti celého utkání dokázali udržet koncentraci a formu z několika posledních duelů," prohlásil trenér Brent Sutter. "V té skvělé atmosféře to snad ani jinak nešlo," dodal kapitán vítězů Jarome Iginla.

Havlát skóroval

V pěti nedělních zápasech se z českých hokejistů střelecky prosadil jen Martin Havlát; dal jediný gól Minnesoty, která podlehla Detroitu 1:2 po samostatných nájezdech. Asistenci u gólu Red Wings si připsal Jiří Hudler, který tak bodoval v pátém utkání v řadě.

Havlát potvrdil pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL, když svou 18. trefou v sezoně vyrovnal v 45. minutě na 1:1. Detroit o tři minuty dříve dostal do vedení Nicklas Lidström. V penaltovém rozstřelu pak uspěli pouze dva hokejisté Detroitu Pavel Dacjuk a Todd Bertuzzi, který tak oslavil svůj jubilejní 1000. zápas v NHL.

Bertuzzi se stal 263. hráčem v historii NHL a 33. mezi aktivními hokejisty, který této kulaté mety dosáhl. "Beru to jako velkou čest. Je to něco opravdu speciálního," prohlásil Bertuzzi. "A není snad lepší místo, kde bychom mohli získat dva body a já dal navíc gól. V Minnesotě se mi vždycky hraje dobře, atmosféra tady je fantastická," dodal.

Bez vyloučení

Málo vídaná věc se povedla hokejistům Philadelphie. Při výhře 4:2 na ledě New Yorku Rangers sehráli Flyers zápas, v němž nebyli ani jednou vyloučeni. V historii klubu, který je pověstný tvrdou hrou a v tomto ročníku má průměr 14 trestných minut na zápas, se to stalo teprve potřetí.

"Je to opravdu něco neobvyklého," smál se Daniel Carcillo, který má v sezoně na kontě 90 trestných minut. Tentokrát se ale prezentoval vítězným gólem, když v 37. minutě zvýšil svou čtvrtou brankou v sezoně na 3:1.

Flyers vítězstvím potvrdili pozici nejlepšího týmu Východní konference. Naopak Rangers prohráli poosmé z posledních deseti zápasů a mají stále jen šestibodový náskok na deváté Buffalo, které v neděli podlehlo 1:2 Washingtonu.

Calgary - Montreal 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 9. a 35. Bourque, 33. Babčuk, 51. Tanguay. Střely na branku: 37:39. Diváci: 41.022.

Buffalo - Washington 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 29. Pominville - 27. Perreault, 51. Johansson. Střely na branku: 29:39. Diváci: 18.690.

New York Rangers - Philadelphia 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 13. Wolski, 46. Stepan - 17. Carter, 33. Giroux, 37. Darcillo, 60. Versteeg. Střely na branku: 39:24. Diváci: 18.200.

Minnesota - Detroit 1:2 po sam. n. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 45. Havlát - 42. Lidström (Hudler), rozh. nájezd Dacjuk. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18.912.

Chicago - Pittsburgh 3:2 po sam. n. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 11. Sharp, 42. Bickell, rozh. nájezd P. Kane - 34. Cooke, 57. Sterling. Střely na branku: 31:26. Diváci: 22.195.