Tučňáci, v jejichž sestavě stále chybějí hvězdní útočníci Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, jenž je se zraněným kolenem mimo hru do konce sezony, podlehli Capitals podesáté z posledních dvanácti vzájemných zápasů a posedmé za sebou na domácím ledě.

Neuvirth si připsal nulu proti Pittsburghu letos už podruhé. Začátkem února zneškodnil všech 22 střel při vítězství Washingtonu 3:0. Stejně jako tehdy byl i v pondělí vyhlášen první hvězdou zápasu. Nejlepší zákrok předvedl v druhé třetině krátce před Ovečkinovým gólem, když v přesilovce zlikvidoval samostatný únik Jordana Staala.

"Vytvořili jsme si spoustu dobrých šancí, ale brankář soupeře odvedl skvělou práci, střely chytal a my jsme se tak nedostávali k dorážkám," vysekl Neuvirthovi pochvalu Staal. "Pittsburgh sice hraje bez Malkina a Crosbyho, pořád má ale velmi dobrý tým. A dnes se to ukázalo, hráli velmi dobře, vytvořili si šance, jenže Neuvirth chytal neuvěřitelně," prohlásil Ovečkin.

Ruský kanonýr zaznamenal svůj 24. gól v sezoně, když v početní výhodě prostřelil Marka-Andreho Fleuryho ranou z voleje od modré čáry. Ovečkin se trefil potřetí z posledních čtyř zápasů. "Dnes zase ukázal, co umí a co mu v prvních pětačtyřiceti nebo padesáti zápasech chybělo. Začal častěji střílet a je to znát, je z něho opět ten správný lídr," poznamenal trenér Capitals Bruce Boudreau.

Mnohem horší večer než Neuvirth prožil další český gólman Tomáš Vokoun, jehož Florida podlehla New Yorku Islanders 1:5. Vokoun inkasoval z 36 střel čtyři góly, jednou ho překonal i obránce Radek Martínek, který v úvodní minutě druhé třetiny svou druhou trefou v sezoně zvýšil vedení Islanders na 3:0. Hattrickem se v zápase blýskl útočník Matt Moulson.

Islanders vyhráli poosmé z posledních jedenácti zápasů, přesto zůstávají na předposledním místě tabulky Východní konference se ztrátou jedenácti bodů na osmou Carolinu. Naděje na postup do play-off se ale nevzdávají. "Jsme soudržná parta, která zastává postoj, že naděje umírá poslední. Dokud je šance, nikdy se nevzdáváme a budeme se snažit vyhrát co nejvíce zápasů," ujistil Moulson.

Ve třetím, pondělním, zápase zvítězilo Chicago v St. Louis 5:3, přestože po první třetině prohrávalo 0:2. V druhém dějství však Blackhawks otočili skóre čtyřmi góly a zařadili se ve vyrovnané tabulce Západní konference do skupiny pěti týmů, které mají na sedmém až jedenáctém místě shodný počet 68 bodů.