O sedm milionů korun přišel prvoligový hokejový tým Hradce Králové pro příští sezonu poté, co odchod oznámili dva největší sponzoři - stavební firma VCES a společnost ČEZ. K tomu koncem dubna odejde z pozice generálního manažera klubu Roman Višňák. Představitelé města, které v klubu drží 91 procent akcií, budou muset hledat nové zdroje, jak zalepit třicetiprocentní díru v rozpočtu.

Dohrát s juniory

Podle náměstka primátora a předsedy představenstva klubu Martina Soukupa (ODS) by řešením mohlo být i rozprodání nejlepších hráčů a odehrání sezony s juniory. K čemuž vzápětí dodal: "První ligu opustit nechceme."

Podle primátora Zdeňka Finka (Hradecký demokratický klub) by klub mohl část chybějících peněz sehnat po menších částkách od nových sponzorů. Město klubu pomohlo už loni, kdy mu navýšilo základního kapitál o čtyři miliony korun.

Odchod ČEZ z hradeckého hokeje souvisí podle představitelů radnice s tím, že město vyměnilo svého dodavatele elektřiny, kterým dosud byla právě skupina ČEZ. Firmě VCES končí smlouva s klubem v dubnu.

Hledá se náhrada

Město podle Soukupa zatím marně hledá pro klub strategického partnera, kterému by přepustilo i majoritní podíl v klubu.

Radnice také hodlá změnit složení představenstva klubu a doplnit jej o zástupce významných sponzorů a hokejových odborníků. Na místo generálního manažera radnice vypíše výběrové řízení.

Proti současnému stavu klubu začátkem února protestovali fanoušci. Žádali také odchod Višňáka a Soukupa z funkcí a vedení klubu vyčítají příliš nízké ambice, odchody klíčových hráčů i plané sliby postupu do extraligy.

Související