Celky s českými gólmany začaly v KHL boj o čtvrtfinále. Po první zápase jsou mu blíž hokejisté Petrohradu, v jejichž brance stál Jakub Štěpánek, když v úvodním zápase vyhráli v nastaveném čase 4:3 nad Spartakem Moskva s Dominikem Haškem.

Štěpánek chyboval

Petrohrad ztratil dvoubrankové vedení 3:1, na čemž měl svůj podíl i Štěpánek. Čtyřiadvacetiletý brankář české reprezentace neodhadl ve 49. minutě rychlost puku a svou vzdálenost od něj a poté, co se vydal daleko od branky, ho lehce obehrál a překonal Kirill Kňazev.

Tři vteřiny před třetí sirénou navíc prostřelil v power-play Štěpánka slovenský útočník Branko Radivojevič a svým druhým gólem poslal utkání do prodloužení.

V něm nejprve nevyužil Spartak přesilovku, a když dostal stejnou příležitost Petrohrad, chopil se své šance v 68. minutě Mattias Weinhandl. Šikovný švédský útočník objel branku a zasunul puk k tyčce dřív, než se Hašek stačil přesunout. První vítězství z potřebných čtyř tak získali svěřenci trenéra Václava Sýkory.

Vůjtkův tým začal lépe

V další české konfrontaci - tentokrát trenérské - vyšel lépe Vladimír Vůjtek, jehož Jaroslavl porazila 7:4 Dinamo Minsk, vedené Markem Sýkorou. Přispěli k tomu měru vrchovatou i Češi: po gólu dali Josef Vašíček, který měl ještě dvě asistence, a Karel Rachůnek - za poražené se trefil Petr Sýkora.

Úspěšnost českých trenérů podtrhl Miloš Říha a jeho Atlant Mytišči, který porazil 3:2 v prodloužení Čerepovec. Hned v sedmé vteřině druhé třetiny se poprvé v play-off zapsal mezi střelce domácí Jan Bulis, v 45. minutě však po asistenci obránce Ondřeje Němce vyrovnal hostující Vadim Šipačov. Zápas rozhodl v 73. minutě Slovák Jaroslav Obšut.